Якщо ви нещодавно зареєстрували компанію, або тільки плануєте – памятайте про КІК повідомлення, адже, після реєстрації компанії у Вас виникає наступний обов’язок:

З 1 січня 2022 року власники іноземних компаній зобов’язані подавати Повідомлення про набуття (початок здійснення фактичного контролю) або відчуження частки (припинення фактичного контролю) резидентом в іноземний юридичній особі або майнових прав на частку в активах, доходах чи прибуток утворення без статусу юридичної особи.

 

Коли подавати повідомлення про КІК

 

Термін виконання обов’язку з подач повідомлення – 60 днів з дня: набуття (початку здійснення фактичного контролю) або відчуження частки (припинення фактичного контролю) в іноземній юридичній особі, майнових прав на частку в активах, доходах чи прибутку утворення без статусу юридичної особи; початку/закінчення здійснення фактичного контролю над іноземною юридичною особою.

 

Штрафи за неподачу КІК повідомлення

 

Штрафи за неповідомлення про КІК протягом 60 календарних днів, на теперішній час, складають 300 розмірів прожиткового мінімуму:

  • Для звітного 2022 року – 300 ПМ *2 481 грн. = 744 300 грн
  • Для звітного 2023 року – 300 ПМ* 2 684= 805 200 грн

 

Законопроєкт N 8137 пропонує зменшити штрафні санкції за таке порушення з 300 ПМ до 50 ПМ – для звітного 2023 року – 50*2 684 грн = 134 200 грн. Додатково вводиться штраф за несвоєчасне подання Повідомлення про КІК, який складатиме 1 ПМ за кожен день прострочення, але не більше 25 розмірів прожиткового мінімуму (2684 * 25 = 67100 грн)

 

Тому рекомендуємо вчасно подати повідомлення про КІК або звернутись до спеціалістів.

 

Хто повинен подавати повідомлення про КІК

 

Резиденти України (фізичні або юридичні особи) за місцем податкового обліку повинні надіслати до контролюючого органу зазначене КІК повідомлення за визначеною формою.

 

Відповідно до ст. 39-2.1.2. ПКУ, контролюючою особою є фізична особа – резидент України або юридична особа – резидент України яка:

  • володіє часткою в іноземній юридичній особі у розмірі понад ніж 50 відсотків, або
  • володіє часткою в іноземній юридичній особі у розмірі понад 10 відсотків, за умови що декілька фізичних осіб – резидентів України та/або юридичних осіб – резидентів України володіють частками в іноземній юридичній особі, розмір яких у сукупності становить 50 і понад відсотків, або
  • окремо або разом з іншими резидентами України – пов’язаними особами здійснює фактичний контроль над іноземною юридичною особою.

Хто не подає повідомлення про КІК

Якщо ви зареєстрували ФОП в Європі – вам не потрібно подавати повідомлення про КІК, адже ви маєте статус фізичної особи підприємця, який не кваліфікується як КІК. Проте не забувайте про подвійне оподаткування та своєчасно проконсультуйтесь із податковим фахівцем 🙂

Подача КІК повідомлення з Finevolution

Наша команда може допомогти зі своєчасним поданням повідомлення про КІК. Від Вас потрібні лише ЕЦП або наявність ДІЇ – все інше ми зробимо самостійно. Строк виконання – 1 робочий день (при наявності документів).

Що входить до послуги:

  • Експрес-консультація та валідація вашого запиту
  • Підготовка драфту форми на подачу повідомлення по КІК
  • Подача форми онлайн нашими юристами
  • Відповіді на ваші питання стосовно подачі повідомлення

 

Також у 2024 році ми з радістю допоможемо власникам КІК (що були зареєстровані в 2022-2023 роках) із підготовкою та подачею звіту по КІК.

 

Для замовлення сервісу “Подача повідомлення КІК” залиште свій запит через форму нижче, Telegram, Viber, Whatsapp,щоб отримати детальну консультацію з питання Контрольованих іноземних компаній (КІК) в Україні.

Fin&law статті
Потрібна допомога з цим питанням? Напишіть нам!
Дякуємо ;)! Ваш лист надіслано.
Ми надамо відповідь найближчим часом
astronaut astronaut's hand