Підготовка
та подача
КІК звітності

Фінансово-правові консультації Замовити консультацію

 

У 2024 році, вже от-от, а якщо ви потрапили на цю сторінку у 2024 – це 100%, що вам потрібно готуватись до КІК звітності за 2022-2023 роки 🙂  КІК звітність, це не проста подача річної декларації – це складний, багаторівневий фінансовий звіт (або нульовий, якщо компанія не вела діяльність) про фінансові витрати та дохід вашої Контрольованої іноземної компанії.

 

Як підготуватись до КІК звітності в 2024?

 

Так багато питань, але так мало інформації з мережі? Даємо відповідь і перелік того, що вам знадобиться у підготовці КІК звіту:

 • Терміни палають, як кацапські танки, а це означає, що, згідно з ст. 39-2.5.2. Податкового кодексу України, вам потрібно швиденько замовити завірену належним чином фінансову звітність по вашому/шим КІКам, щоб все встигнути.
 • Якщо у вас є старі КІК (ті, що були зареєстровані до 2022 року, і які досі активні) – час про них згадати й також замовити комплексну фінансову звітність по ним.
 • Якщо у вас є неактивні КІК (ті, якими ви не користуєтесь і не маєте ніяких фінансових рухів, але вони існують на папері та в реєстрі) – прийшов найкращий момент, щоб подати на їх ліквідацію і в майбутньому зменшити обсяги підготовки звітності.

 

За який період подавати КІК звіт?

 

Першим звітним (податковим) роком для Звіту є 2022 рік, якщо ви зареєстрували компанію у 2023 році – це також означає, що у 2024 році ви маєте одночасно з поданням річної декларації про майновий стан доходи або податкової декларації з податку на прибуток підприємств повинні подати звітність по КІК.

 

КІК вебінара Гайкалова Finevolution Events

 

Яку форму звіту потрібно подавати моєму КІК?

Станом на 13.11.2023 (до набуття чинності законопроєкту №8137) законодавством передбачено дві форми звіту: повний та скорочений. 

 

 • Хто подає скорочений звіт?

Скорочена форма звіту подається тоді, коли контролююча особа не має можливості забезпечити складання фінансової звітності контрольованої іноземної компанії та/або здійснення розрахунку скоригованого прибутку контрольованої іноземної компанії до дати граничного строку подання річної декларації про майновий стан і доходи або податкової декларації з податку на прибуток підприємств.

 • Хто подає повний КІК звіт?

Ця форма відрізняється від скороченої “не тільки розміром” складається більш ніж з 30 пунктів, а й складом інформації, яку потрібно надати в цьому звіті.  У повному звіті необхідно вірно визначити, який саме тип контролю, тип та структура володіння КІК відповідає вашому кейсу. У випадку прийняття законопроєкту №8137  – буде тільки повна форма звіту. 

 

Детальніше про скорочену та повну форму звіту для КІК в нас є ціла стаття

Подання КІК звіту разом з командою Finevolution

Наша команда підготувала декілька опцій з подання звітності по КІК як для самостійної підготовки, та і для взаємодії з нашими спеціалістами. 

 

 • Опція №1 до 2 млн

Для кейсів, із загальним сукупним доходом зі всіх джерел, який, за даними фінансової звітності, НЕ перевищує еквівалент у 2 мільйони євро на кінець звітного періоду.

 

 • Опція №2 понад 2 млн

Для кейсів, із загальним сукупним доходом зі всіх джерел, який за даними фінансової звітності перевищує еквівалент в 2 мільйони євро на кінець звітного періоду.

 

Що входить до послуги підготовки та подання КІК звіту?

 • Первинна консультація. Збір необхідних даних від замовника.
 • Підготовка звіту за 1 податковий рік по 1 контролюючій особі по 1 КІК 
 • Аналіз наданої фінансової звітності іноземної компанії в іншій юрисдикції
 • Надсилання звіту через електронний кабінет платника податків
 • 1 година консультації, комунікація з агенцію перекладів стосовно замовлення перекладу (при необхідності)
  *Вартість перекладу сплачується агенції перекладів (при необхідності)

Самостійне подання звіту по КІК

Якщо ви хочете самостійно підготуватись до КІК звіту і розібратись в усіх нюансах законодавства, то для вас ми підготували “Опцію №3. Дорожня карта – покрокова інструкція для самостійної підготовки та подачі звітності”.

Зверніть увагу! Опція самостійної підготовки та подачі звіту актуальна лише у випадку, коли дохід до 2 млн євро, й, відповідно, відсутнє зобов’язання розраховувати скоригований прибуток КІК. 

Інструкція розробляється саме під ваш кейс з урахуванням поточної ситуації вашого КІК. Інструкція містить:

 • Строки та формат подання документів
 • Деталізовану інструкцію щодо заповнення звіту та супутніх документів
 • Конкретний перелік документів, як є обовʼязковими для подання разом з звітом
 • Перелік документів необхідних до перекладу
 • Нюанси та поради з підготовки фінансової звітності в іноземній юрисдикції
 • Надається в письмовому вигляд разом з усним обговоренням усіх питань на онлайн-зустрічі (до 1 години). Термін  підготовки 5-7 робочих днів.

 

Для замовлення сервісу “Підготовка та подача КІК звіту” та подання КІК повідомлення залиште свій запит через форму нижче, Telegram, Viber, Whatsapp щоб отримати детальну консультацію з питання Контрольованих іноземних компаній (КІК) в Україні.

Fin&law статті
Потрібна допомога з цим питанням? Напишіть нам!
Дякуємо ;)! Ваш лист надіслано.
Ми надамо відповідь найближчим часом
astronaut astronaut's hand