Підготовка
та подача
КІК звітності

Фінансово-правові консультації Замовити консультацію

 

У 2024 році бізнес подав повні й скорочені звіти КІК. Від тих підприємців, які подали повний звіт ДПС наразі нічого додаткового не вимагає, єдине що потрібно – моніторити чи звіт прийнято. Якщо ви з тих підприємців, хто подав скорочений звіт – тепер вам треба подати повний звіт по КІК до 31.12.2024. Детальніше чому варто їх подати ви можете почитати в нашому матеріалі. КІК звітність – це не проста подача річної декларації, а складний, багаторівневий фінансовий звіт (або нульовий, якщо компанія не вела діяльність) про фінансові результати вашої Контрольованої іноземної компанії.

 

Як підготуватись до КІК звітності в 2024?

 

Так багато питань, але так мало інформації з мережі? Даємо відповідь і перелік того, що вам знадобиться у підготовці КІК звіту:

 • Терміни палають, як кацапські танки, а це означає, що, згідно з ст. 39-2.5.2. Податкового кодексу України, вам потрібно швиденько замовити завірену належним чином фінансову звітність по вашому/шим КІКам, щоб все встигнути.
 • Якщо у вас є старі КІК (ті, що були зареєстровані до 2022 року, і які досі активні) – час про них згадати й також замовити комплексну фінансову звітність по ним.
 • Якщо у вас є неактивні КІК (ті, якими ви не користуєтесь і не маєте ніяких фінансових рухів, але вони існують на папері та в реєстрі) – прийшов найкращий момент, щоб подати на їх ліквідацію і в майбутньому зменшити обсяги підготовки звітності.

 

За який період подавати КІК звіт?

 

Першим звітним (податковим) роком для Звіту є 2022 рік, якщо ви зареєстрували компанію у 2023 році – це також означає, що у 2024 році ви маєте одночасно з поданням річної декларації про майновий стан доходи або податкової декларації з податку на прибуток підприємств повинні подати звітність по КІК.

 

КІК звітність 2025

Ті, хто реєструють компанію у 2024 році, повинні подавати КІК звітність у 2025 році. Це важливий аспект, який варто враховувати при плануванні своєї бізнес-діяльності. Враховуючи, що КІК звітність включає в себе детальну інформацію про фінансові результати Контрольованої іноземної компанії, підготовка до цього процесу потребує значного часу та уваги.

 

Яку форму звіту потрібно подавати моєму КІК?

 

Станом на 13.06.2024 (до набуття чинності законопроєкту №8137) законодавством передбачено дві форми звіту: повний та скорочений. 

 

 • Хто подає скорочений звіт?

Скорочена форма звіту подається тоді, коли контролююча особа не має можливості забезпечити складання фінансової звітності контрольованої іноземної компанії та/або здійснення розрахунку скоригованого прибутку контрольованої іноземної компанії до дати граничного строку подання річної декларації про майновий стан і доходи або податкової декларації з податку на прибуток підприємств.

 • Хто подає повний КІК звіт?

Ця форма відрізняється від скороченої “не тільки розміром” складається більш ніж з 30 пунктів, а й складом інформації, яку потрібно надати в цьому звіті.  У повному звіті необхідно вірно визначити, який саме тип контролю, тип та структура володіння КІК відповідає вашому кейсу. У випадку прийняття законопроєкту №8137  – буде тільки повна форма звіту. 

 

Детальніше про скорочену та повну форму звіту для КІК в нас є ціла стаття

Відео про підготовку та подачу КІК звіту у 2024

Подання КІК звіту разом з командою Finevolution

Наша команда підготувала декілька опцій з подання звітності по КІК як для самостійної підготовки, та і для взаємодії з нашими спеціалістами. 

 

 • Опція №1 до 2 млн

Для кейсів, із загальним сукупним доходом зі всіх джерел, який, за даними фінансової звітності, НЕ перевищує еквівалент у 2 мільйони євро на кінець звітного періоду.

 

 • Опція №2 понад 2 млн

Для кейсів, із загальним сукупним доходом зі всіх джерел, який за даними фінансової звітності перевищує еквівалент в 2 мільйони євро на кінець звітного періоду.

 

Що входить до послуги підготовки та подання КІК звіту?

 • Первинна консультація. Збір необхідних даних від замовника.
 • Підготовка звіту за 1 податковий рік по 1 контролюючій особі по 1 КІК 
 • Аналіз наданої фінансової звітності іноземної компанії в іншій юрисдикції
 • Надсилання звіту через електронний кабінет платника податків
 • 1 година консультації, комунікація з агенцію перекладів стосовно замовлення перекладу (при необхідності)
  *Вартість перекладу сплачується агенції перекладів (при необхідності)

Самостійне подання звіту по КІК

Якщо ви хочете самостійно підготуватись до КІК звіту і розібратись в усіх нюансах законодавства, то для вас ми підготували “Опцію №3. Дорожня карта – покрокова інструкція для самостійної підготовки та подачі звітності”.

Зверніть увагу! Опція самостійної підготовки та подачі звіту актуальна лише у випадку, коли дохід до 2 млн євро, й, відповідно, відсутнє зобов’язання розраховувати скоригований прибуток КІК. 

Інструкція розробляється саме під ваш кейс з урахуванням поточної ситуації вашого КІК. Інструкція містить:

 • Строки та формат подання документів
 • Деталізовану інструкцію щодо заповнення звіту та супутніх документів
 • Конкретний перелік документів, як є обовʼязковими для подання разом з звітом
 • Перелік документів необхідних до перекладу
 • Нюанси та поради з підготовки фінансової звітності в іноземній юрисдикції
 • Надається в письмовому вигляд разом з усним обговоренням усіх питань на онлайн-зустрічі (до 1 години). Термін  підготовки 5-7 робочих днів.

 

Для замовлення сервісу “Підготовка та подача КІК звіту” та подання КІК повідомлення залиште свій запит через форму нижче, Telegram, Viber, Whatsapp щоб отримати детальну консультацію з питання Контрольованих іноземних компаній (КІК) в Україні.

Fin&law статті
Потрібна допомога з цим питанням? Напишіть нам!
Дякуємо ;)! Ваш лист надіслано.
Ми надамо відповідь найближчим часом
astronaut astronaut's hand