Правовий режим Дія.City зацікавив багато ІТ-компаній, а також спеціалістів у цій сфері. Якщо ви все-таки наважилися до трансформації та відповідаєте всім вимогам, передаченим ЗУ «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні», наступним кроком стане звернення про набуття статусу резидента Дія.City. Але перед тим, як розпочати процес подання заяви – рекомендуємо проконсультуватись із фахівцем, що дарма не витратити свій час.

 

Кроки вступу до Дія.City

 

       Крок 1. Подання заяви до Мінцифри

 

Заява повинна містити ідентифікаційні дані про заявника (повне найменування, ідентифікаційний код в Єдиному державному реєстрі, адресу електронної пошти та контактний номер телефону для зв’язку із заявником), посадової особи заявника (наприклад, керівника) та головного бухгалтера, що здійснює ведення бухгалтерського обліку заявника.

Окрім того, потрібно вказати види діяльності, якими займатиметься резидент. Пам’ятаємо, що вони повинні відповідати профільному Закону. А також навести власні запевнення, що ви не підлягаєте негативним обставинам, передбачених Законом (наприклад, не можуть отримати статус резидента неприбуткові організації, компанії-банкрути, юридичні особи в стані припинення (крім перетворення), компанії під санкціями і інші).

В заяві вказується інформація, якщо ви бажаєте вступити до Дія.City через так званий «перехідний» період. Нагадаємо, якщо юридична особа не відповідає усім встановленим вимогам, вона все одно може набути статус резидента, на обмежений термін (не більше 2 років) та за певних умов:

  • По-перше, на так званий «перехідний період» норми щодо кількості працівників та їх зарплат не застосовуються.
  • По-друге, «вік» компанії, зареєстрованої в Україні повинен становити не більше двох років, а її річний дохід не перевищувати 1167 розмірів мінімальної заробітної плати (станом на 2022 рік – 7585500 грн.). Реалізація цього кроку може здійснюватися в електронній формі.

 

Крок 2. Розгляд заяви про набуття статусу резидента Дія.City

 

Мінцифри розглядає заяву протягом 10 днів, в результаті чого може прийняти наступні рішення:

  • Повернути заяву без розгляду (наприклад, якщо вона не відповідає вищезазначеним вимогам та не містить усієї необхідної інформації).

У такому випадку протягом 5 днів заявник має отримати повернену заяву із обґрунтуваннями і пропозиціями щодо усунення недоліків. І, відповідно, після їх виправлення направити заяву повторно.

  • Відмовити заявнику  в набутті статусу резидента Дія.City (наприклад, якщо компанія не відповідає вимогам щодо кількості працівників та розміру їх зарплат тощо).

У такому випадку Мінцифри на наступний день після прийняття відповідного рішення надсилає його заявнику із зазначенням підстав відмови і пропозиціями щодо усунення виявлених недоліків.

  • Прийняти рішення про набуття заявником статусу резидента Дія.City.

У такому разі на 11 робочий день з дня подачі заяви до Мінцифри Вашу компанію та позитивне рішення щодо неї буде внесено до Реєстру Дія.City. Окрім того, можливе внесення відомостей про обрання заявником оподаткування як платника податку на прибуток – резидента Дія.City (9% податку на виведений капітал), якщо ви зробили вибір в момент подачі заяви.

Якщо ж ні, то суб’єкт господарювання, внесений в реєстр Дія.City, що є платником податку на загальних основах може прийняти рішення про перехід на сплату податку як резидент Дія.City (9% податку на виведений капітал). Процедура дуже проста: подати заяву до контролюючого органу не пізніше, ніж за 15 днів до початку наступного календарного кварталу. Якщо ж така заява не була подана, то резюмується, що резидент обрав корпоративний збір 18%.

 

І ось тут постає питання: як це все врахувати та ніде не проколотися? У цьому питанні ми готові допомогти вам!

Чому варто звернутися до Finevolution? З нами ви отримаєте:

  • якісну податкову та правову консультацію
  • допомога з підготовкою всіх необхідних документів
  • бухгалтерський супровід вашого ФОП
  • супровід подання заявки до Дія.Сіті

Про компанію Finevolution

Наша компанія вже понад 5 років надає фінансово-правовий супровід IT-компаній в Україні та за кордоном. Ми маємо глибоку експертизу з питань інкорпорації закордонних компаній, відкриття ФОП та з радістю допоможемо вам розібратися з новими можливостями режиму Дія Сіті

Стань резидентом вже сьогодні! Для консультації залиште свою заявку через форму або напишіть нам у Телеграм/Вайбері.

Потрібна допомога з цим питанням? Напишіть нам!
Дякуємо ;)! Ваш лист надіслано.
Ми надамо відповідь найближчим часом
astronaut astronaut's hand