vidpovid-dps-shhodo-kik-pid-chas-voyennogo-stanu-thumbnail

Відповідь ДПС щодо КІК під час воєнного стану

Що буде, якщо не повідомити про КІК
Закон, Звітність, КІК, Податки

 

Доволі часто наші клієнти ставлять нам таке питання: якщо вони не подали повідомлення про заснування КІК або зміни в долях компанії, що відбулися у 2022 році чи є штрафи під час війського стану?

 

Повідомлення про заснування КІК 2022

 

Подивимось, що каже про це Податковий Кодекс України.

 

Згідно з пп. 39 прим. 2.5.5 п. 39 прим. 2.5 ст. 39 прим. 2 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI, фізична або юридична особа — резидент України зобов’язана повідомляти контролюючий орган про:

  • кожне безпосереднє або опосередковане набуття частки в іноземній юридичній особі або початок здійснення фактичного контролю над іноземною юридичною особою, що призводить до визнання такої фізичної (юридичної) особи контролюючою особою відповідно до вимог цієї статті;
  • заснування, створення або набуття майнових прав на частку в активах, доходах чи прибутку утворення без статусу юридичної особи;
  • кожне відчуження частки в іноземній юридичній особі або припинення здійснення фактичного контролю над іноземною юридичною особою, що призводить до втрати визнання такої фізичної (юридичної) особи контролюючою особою відповідно до вимог цієї статті;
  • ліквідацію або відчуження майнових прав на частку в активах, доходах чи прибутку утворення без статусу юридичної особи.

 

Важливий нюанс: повідомлення про це треба надіслати протягом 60 днів після того, як почав діяти один з пунктів вище. 

Все про КІК 2023

Що буде, якщо не повідомити про КІК

Згідно з пунктом 120.7 ст. 120 Податкового кодексу України, за неповідомлення контролюючого органу протягом 60 днів фізична або юридична особа — резидент України матиме сплатити штраф в розмірі 300 прожиткових мінімумів для працездатної особи, встановленого законом на 01 січня податкового (звітного) року, за кожний факт неповідомлення окремо. 

 

Наприклад, якщо ви не повідомили про відчуження частки в іноземній компанії та початок здійснення фактичного контролю над іноземною юридичною особою, то ви матимете сплатити штраф в 300 прожиткових мінімумів двічі. 

 

АЛЕ! Підпункт 69.9 п. 69 підрозд. 10 розд. XX “Перехідні положення” ПКУ (в редакції, що діяла до 24.11.2022 року) зазначено, що на період воєнного стану в Україні “для платників податків та контролюючих органів зупиняється перебіг строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, крім, зокрема: дотримання строків реєстрації податкових накладних, розрахунків коригування до них в Єдиному реєстрі податкових накладних, подання звітності, у тому числі звітності, передбаченої п. 46.2 ст. 46 ПКУ, сплати податків та зборів платниками податків”.

 

Тобто контролююча особа, яка за нормальних обставин мала подавати повідомлення про КІК до контролюючого органу, під час воєнного стану 24.02.2022 по 23.11.2022 року не несе відповідальності, якщо не подала повідомлення вчасно протягом цього часу. 

 

Однак, починаючи з 24.11.2022 року, якщо ви не повідомляєте контролюючий орган протягом 60 днів, від відповідальності ви не звільняєтесь.

 

При цьому пп. 69.1 п. 69 підрозд. 10 розд. XX “Перехідні положення” ПКУ (у редакції, що діє з 24.11.2022 року) зазначено, що якщо у платника податків наразі немає можливості вчасно подати звітність або повідомлення, то він звільняється від відповідальності, але має виконати обов’язки протягом шести місяців після припинення дії воєнного стану на території України.


Виникає питання: як доказати свою неможливість виконати обов’язки, щоб уникнути відповідальності у вигляді штрафу? Порядок підтвердження та перелік документів на підтвердження затверджений наказом Міністерства фінансів України від 29.07.2022 N 225.

 

Якщо у вас є питання щодо подання повідомлення про КІК, або потрібна консультація з оподаткування — звертайтесь до нашої команди, яка вже понад 5 років надає допомогу власникам КІК. Ми працюємо з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 19.00. Для отримання консультації надсилайте запит через форму нижче, або пишіть у Telegram/Viber, WhatsApp.

Чому не варто купувати готовий бізнес?

Зміни для власників естонських компаній

Дякуємо ;)! Ваш лист надіслано.
Ми надамо відповідь найближчим часом
astronaut astronaut's hand