З 2022 року відбувається процес інтеграції України до міжнародної системи автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки відповідно до Загального стандарту звітності CRS. Перший обмін інформацією про фінансові рахунки по CRS відбудеться у 2024 році за друге півріччя 2023 року. А надалі власники фінансових рахунків звітуватимуть за попередній календарний рік.

 

Які ризики несе CRS обмін та як він може вплинути на ваш бізнес?

 

Common Reporting Standard (CRS) – це міжнародна система автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки. Вона була розроблена Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) з метою протидії ухиленню від сплати податків та забезпечення прозорості фінансових операцій на глобальному рівні. Понад 100 країн вже приєдналися до CRS, і Україна приєднається до цієї системи з 2024 року. Детальніше про CRS ви можете прочитати у нашому матеріалі

 

Приєднання до CRS підвищить прозорість фінансових операцій і мінімізує потенційні правові та фінансові ризики. Фактично українська податкова в рамках автоматичного обміну отримає усю інформацію про ваші рахунки, залишок на рахунках, доходи, інформацію про контролюючу особу, що і забезпечить прозорість фінансових операцій.

 

Кого стосується і на кого вплине обмін CRS?

 

Під CRS підпадають як рахунки фізичних осіб, так і корпоративні рахунки. Власникам бізнесу та інвесторам потрібно чітко розуміти, що приховати від CRS свої доходи та рух по рахунках не вийде, а отже, потрібно завчасно підготуватись до автоматичного обміну: 

  1. Корпоративні клієнти, які мають рахунки в міжнародних платіжних системах і надлишкові кошти на них. Фінансові установи будуть зобов’язані звітувати про рахунки нерезидентів, що потребуватиме додаткових заходів дотримання відповідності.
  2. Компанії, що працюють на міжнародних ринках. Ваша фінансова діяльність стане прозорішою, що може вимагати перегляду наявних фінансових практик.
  3. Інвесторів та власників бізнесу, які співпрацюють з ринками ЄС, інвестують в нерухомість та інші активи. 

 

У випадку виявлення незадекларованих доходів, по-перше, вас зобов’яжуть їх задекларувати (і звісно сплатити податки), а по-друге, виявлення незадекларованих активів підлягає накладанню штрафів від 25% – до 50% від загальної суми незадекларованого доходу.

 

Ми рекомендуємо не ризикувати, і вчасно підготуватись до майбутніх перевірок!

 

Як підготуватись до CRS?

 

Щоб підготуватись до автоматичного обміну інформацією, потрібно провести детальний аналіз ваших активів та виявити зони ризику. Ми пропонуємо комплексні консультаційні послуги, що включають:

  1. Детальна інформація про CRS, її принципи та вимоги та яка інформація буде передаватись податковими органами країни вашого резидентства
  2. Виявлення вашого актуального статусу податкового резидента
  3. Аналіз впливу CRS на Ваш бізнес: як нові правила вплинуть на Вашу діяльність 
  4. Рекомендації щодо дотримання відповідності: та які зміни варто запровадити для забезпечення відповідності новим вимогам
  5. Проаналізуємо наслідки, які можуть тягнути за собою порушення CRS
  6. Надамо рекомендації з мінімізації ризиків порушень

Якщо ви плануєте відкрити рахунок або компанію за кордоном – завітайте на сайт нашого польського представництва, отримати дивіденди або роялті, придбати або продати нерухомість, ми радимо почати з консультації щодо автоматичного обміну CRS. Наші спеціалісти з радістю проконсультують вас і нададуть якісний сервіс в подальшому супроводі таких питань як зміна резидентства, підготовка звітності по контрольованих компаніях і подання декларацій, виявлення неоподаткованих доходів та їх оптимальне оподаткування, зміни структури бізнесу. 

 

Для замовлення консультації з CRS залиште свій запит через форму нижче, Telegram, Viber, Whatsapp.Ми працюємо пн-пт з 9.00 до 19.00.

Fin&law статті
Потрібна допомога з цим питанням? Напишіть нам!
Дякуємо ;)! Ваш лист надіслано.
Ми надамо відповідь найближчим часом
astronaut astronaut's hand