zvit-be-12-dlya-vlasnykiv-kompaniyi-v-ssha-thumbnail

Звіт BE-12 для власників компанії в США

Що таке звіт BE-12?
Звітність, Податки, Реєстрація компанії, США

 

Кожні п’ять років настає час для компаній і фізичних осіб у Сполучених Штатах знову пройти через знайому рутину: подання звіту BE-12. Минулого разу його подавали в 2023 році, наступний звіт BE-12 потрібно подавати у 2028. Але, варто зауважити, що за 5 років (можливо) правила подачі зміняться.

 Цей законодавчо встановлений обов’язковий документ викликає хвилювання серед підприємців та інвесторів, оскільки він відіграє важливу роль в аналізі впливу іноземних інвестицій на економіку країни. Але що саме являє собою звіт BE-12 і хто повинен його подавати? Розберемося в деталях. 

 

США продовжують дотримуватися свого законодавства, що вимагає певним компаніям і фізичним особам подавати звіт BE-12 до Бюро економічного аналізу (BEA) кожні п’ять років. 

 

Що являє собою звіт BE-12? 

 

Це статистичний документ, який використовується для аналізу впливу прямих іноземних інвестицій на робочі місця, заробітну плату, продуктивність, податки та інші суміжні фактори. За допомогою звіту BE-12 уряд США оцінює масштаби та вплив іноземного бізнесу на американську економіку.

 

Звіт необхідно подати до 30 червня кожного п’ятого року з використанням ресурсу eFile – самостійно або за допомогою фахівців. Тож, наступного разу це треба зробити в 2028 році. При цьому, відповідно до законодавства США, передбачено штраф за неподання звіту BE-12 у розмірі від 2 500 до 25 000 доларів. Крім того, штраф може бути збільшено на 10 000 доларів за умисне ухилення від подання звіту. 

Хто зобов’язаний подавати звіт BE-12? 

Обов’язок подати звіт BE-12 покладається на кожну компанію, зареєстровану в США, в якій іноземна фізична або юридична особа володіє або контролює прямо або побічно 10% або більше статутного капіталу (голосів, цінних паперів тощо) на кінець 2027  року. Навіть якщо така компанія фактично не веде комерційну діяльність, звіт все одно потрібно подати. Також обов’язок подачі звіту покладається на кожну компанію або фізичну особу, яка володіє нерухомим майном у США, що використовується здебільшого для платної оренди. 

Чи необхідно подавати звіт, якщо компанія була ліквідована, або ви припинили бути її засновником у 2027 році? 

Якщо Бюро економічного аналізу повідомило вас про необхідність подання звіту, ви маєте подати форму “BE-12 Claim for Not Filing” (заява про відсутність необхідності подання звіту BE-12).

 

Якщо вас не повідомили Бюро економічного аналізу, то нема потреби подавати звіт. 

Який вигляд має звіт BE-12? 

Існує кілька версій звіту BE-12 (BE-12, BE-12A, BE-12B, BE-12C). Вибір конкретного варіанта залежить від таких чинників, як структура суб’єкта та обсяг бізнесу компанії. Наприклад, якщо ваша американська компанія не має іншої афілійованої американської компанії, що володіє понад 50% цієї компанії, і ваш актив або дохід становить понад 60 мільйонів доларів, але менше ніж 300 мільйонів доларів, вам необхідно заповнити звіт BE-12B. 

Звіт BE-12 для американських компаній

Тепер, коли ви знайомі зі звітом BE-12 і його значущістю для американської економіки, постає питання: як впоратися з цими бюрократичними нюансами? Тут на допомогу приходять експерти Finevolution, які спеціалізуються на веденні бізнесу в США і розуміються на всіх цих заплутаних правилах і вимогах. Наша команда готова допомогти вам заповнити звіт BE-12 правильно і своєчасно, щоб ви могли зосередитися на важливих аспектах розвитку свого бізнесу. 

 

Не втрачайте час на вивчення складнощів звітності. Разом ми зробимо процес максимально простим і ефективним. Надсилайте запит через форму нижче, або пишіть у Telegram/Viber, WhatsApp. Ми працюємо з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 19.00.

Чек лист для ФОП в айті

Stripe, PaySera, Paypal - платіжні системи для бізнесу

Дякуємо ;)! Ваш лист надіслано.
Ми надамо відповідь найближчим часом
astronaut astronaut's hand