Відкриваємо бізнес в Німеччині
Що ми знаємо про Німеччину? Багато, ось ТОП-асоціацій з німцями:
- BMW – куди ж без цього бренду ☺
- Відео для дорослих. У цих питаннях над німцями і пожартувати можна …
- Ангела Меркель – безсмертний ватажок
- Автобани і взагалі відмінні дороги – нам до них далеко, ось через це, ми і пам’ятаємо про них!
- Податки на все: повітря, воду, навчання і навіть пересування по тим же супер-автобанам☺
- Німецьке пиво і звичайно Октоберфест
- Браття Кличко – знають німецьку, живуть час від часу в Німеччині і звичайно улюбленці німецької спорт-публіки.
Напевно, ми назвали все, з чим у простого українця асоціюється ця прекрасна країна.
Але у нас тут фінансово-правовий блог і треба бути серЙозними ☺
Бізнес в Німеччині, який він?
Німеччина входить в ТОП-5 найбагатших країн в Європі. Бюджет Німеччини в останні роки формується з профіцитом – це говорить про те, що в країні грошей більше, ніж можна витратити.
Згідно зі щорічним дослідженням Світового Банку, Німеччина в рейтингу «Doing Business-2019» за ступенем простоти ведення бізнесу розташувалася на 24-му рядку з 190 країн.
У той же час, в Німеччині є дефіцит в іноземних інвестиціях, тому урядом була впроваджена спеціальна програма залучення інвестицій, що дозволяє нерезидентам відкривати і вести свій бізнес в країні набагато простіше, ніж раніше. Єдине, що вимагає держава від нерезидентів, – це платити податки і не порушувати закон.
Якщо до 2012 року іноземці могли відкрити свій бізнес в Німеччині тільки при наявності, як мінімум, 25 тисяч євро, то зараз відкрити бізнес може будь-який законослухняний іноземець при наявності коректно підготовленого бізнес-плану, який отримав схвалення від місцевої влади.
Вид на проживання і громадянство в Німеччині
Хоча жителі Німеччини платять шалені податки, їх рівень життя складно порівняти з нами, українцями, адже вони можуть спокійно дозволити собі купити машину або ж поїхати на якийсь Середземноморський курорт.
Для всіх, хто коли-небудь замислювався про ВНЖ в Німеччині важливо знати, що відкриття або покупка бізнесу в Німеччині в рази підвищує шанси нерезидента на отримання виду на проживання і громадянства.
У Законі Німеччини «Про резидентство» описані основи ведення бізнесу іноземцями. Даним законом підтверджено право іноземних резидентів отримати ВНЖ в Німеччині терміном на три роки, в разі успіху їх бізнесу на території країни.
Якщо ваш бізнес буде процвітати і далі, то цілком ймовірно, що вам дозволять отримати ПМП і громадянство ФРН. І тоді ви спокійно зможете прикупити собі новеньку беху;)
Реєстрація компанії в Німеччині
І так, ви задумалися про ВНЖ і тепер постало питання: «Як же відкрити свій бізнес в Німеччині?» Насправді нічого надприродного від вас не вимагатимуть, тільки невеликий шматок часу і звичайно, бажання.
І так, кілька умов при яких ви можете зареєструвати компанію в Німеччині:
- ви повинні чітко знати, що регіон, в якому ви хочете зареєструвати свій бізнес – потребує вас і буде економічно виправданим
- ваш бізнес просто зобов’язаний тільки позитивно впливати на економіку країни. Якщо ви хочете зробити щось шпигунське і деструктивне – навіть не намагайтеся
- нікуди без бізнес-плану. Німці не тільки пунктуальні, але і дуже прискіпливі та розважливі. Так що підготуйтеся заздалегідь і все підрахуйте до копійки;)
- Наявність фінансування проекту, а головне підтвердження цих коштів, допоможе вам отримати «зелене світло» на реєстрацію вашого проекту.
Нижче наведено кілька рішень для відкриття нерезидентом фірми в Німеччині:
- Отримати прописку в Німеччині.
- Найняти персонал і орендувати офіс.
- Купити існуючу фірму.
- Найняти генерального директора з пропискою в Німеччині.
- Отримати нерезиденту дозвіл на перебування (ВНЖ).
У Німеччині майже весь малий бізнес має статус ТОВ. Для реєстрації бізнесу вам знадобиться всього лише статутний капітал в 25к євро. Реєстрація компанії відбувається або самостійно, або через посередників, які співпрацюють з торгово-промисловою палатою Німеччини.
Якщо вас не налякали вищеописані пункти, то перейдемо до …
Процедура реєстрації бізнесу в Німеччині
Бажаючому відкрити свою справу на території німців необхідно пройти, скажімо так, декілька кіл …, а точніше 8 пунктів:
- Відкрити рахунок в комерційному банку. Ми завжди раді допомогти з відкриттям;)
- Скласти статут підприємства і юридично завізувати його
- Зареєструвати цей статут в Торговому реєстрі за місцем відкриття компанії
- Обов’язково повідомити локальний офіс з управління справами торгово-промислових підприємств, про реєстрацію підприємства
- Укласти договір соц. страхування
- В обов’язковому порядку повідомити бюро праці про створення компанії
- Знайти і зареєструвати найманих працівників в системі соц. страхування
- Останній пункт! Вислати всі документи і довідки (Все що ми збирали вище) в локальний офіс податкового управління ФРН.
Врахуйте! Що в Німеччині дуже, ну прям дуже-дуже пильнують моменти з питань організації праці, соц. страхування і виконанні вами, в особі підприємства, своїх трудових зобов’язань. І боронь вас …, не виконати всі процедури з юридичного оформлення співробітника. Штрафи-штрафи …
Хух, ніби все. А тепер найприємніше ☺
Податки на бізнес в Німеччині
- ПДВ – 19%
- Прибутковий податок – 14% (від загальної суми отриманого доходу)
- На промисловий бізнес існує “свій податок” від доходу: від 7 до 15%
- Корпоративний податок – платять всі засновники юридичних осіб в розмірі 15% від загального прибутку
- Податок на приріст капіталу, отриманий від продажу німецької або іноземної дочірньої компанії має преференцію і звільняється від 95% податку
Податковий період і звітність по ПДВ в Німеччині
Податковий рік збігається з календарним роком. Підприємець зобов’язаний подавати електронну попередню декларацію з ПДВ щоквартально до 10 числа наступного місяця і сплачувати податок. Якщо вхідний податок перевищує ПДВ, то виплачується компенсація. Якщо податок за попередній календарний рік був більш 7.500 євро, то декларації потрібно подавати щомісяця.
Дивіденди на бізнес в Німеччині
Дивіденди, отримані німецькою компанією (від резидентних і іноземних компаній), звільнені від 95% податку (звільнення не застосовується, якщо акції належать банкам і організаціям фінансового обслуговування в торгових цілях). Можуть застосовуватися вимоги щодо мінімального володіння акціями.
Ось з таким невеликим Гайдом по відкриттю бізнесу в Німеччині ми вас ознайомили. Сподіваємося, що ми максимально детально описали всі моменти і це полегшить ваші інформаційні пошуку.
Дякуємо за увагу. Якщо у вас залишились питання – пишіть, з радістю відповімо 😉
Хай щастить!