valyutnaya-liberalizatsiya-thumbnail

Радість для бізнесу: хвиля валютної лібералізації

Радість для бізнесу: хвиля валютної лібералізації
Валютні операції

 

Початок 2019 року ознаменувався не тільки стрімким зміцненням гривні і падінням долара, але і вступом в силу Закону “Про валюту і валютні операції” від 7 лютого. Раніше валютна сфера регулювалася застарілим Декретом Кабінету Міністрів України “Про систему валютного регулювання і валютного контролю” 1993 року. Даний Декрет декларував необхідність отримання індивідуальних ліцензій на перерахування коштів на рахунки в закордонних банках, на придбання корпоративних прав (в рамках реєстрації компаній за кордоном).

Курс на лібералізацію валютних рухів

 

З 2017 року НБУ взяв курс на лібералізацію валютних рухів населення, і дозволив відкривати рахунки в закордонних банках без отримання ліцензії у випадках, якщо немає перерахування коштів з України.

 

Тепер “Закон про валюту і валютні операції” закріплює право фізичних та юридичних осіб на відкриття рахунків в фінансових установах інших країн, право купувати валютні цінності та активи за кордоном, право переміщувати валютні цінності через митний кордон України. Нерезиденти також отримали право відкривати рахунки в українських банках і проводити через них валютні транзакції.

Не змінилася вимога, декларувати суму що дорівнює або більше 10000 євро при виїзді за кордон

Від зміни місць доданків сума не змінюється. Якщо раніше Ви хотіли перерахувати зі свого рахунку в українському банку певну суму за кордон на свій особистий рахунок в іноземному банку, або для інвестицій, купівлі акцій було потрібно отримати електронну ліцензію НБУ на здійснення такого платежу в сумі 50000 EUR/рік. То тепер законодавчо систему індивідуальних ліцензій скасували, і ввели систему е-лімітів. Це означає, що фізична особа може зробити подібних платежів для розміщення на іноземні рахунки в НЕ підприємницьких цілях не більше 50000 EUR/рік.

 

Для юридичних осіб встановили ліміт на переказ коштів в разі неторгових операцій (наприклад, розміщення інвестицій за кордоном) на суму не більше 2 000 000 EUR/рік. Операції в межах даних лімітів для фізичних і юридичних осіб повинні бути узгоджені Вашим обслуговуючим банком з НБУ до моменту їх проведення. Як бачите, назва змінилася, а суть залишилася та ж.

Переваги валютної лібералізації

У той же час безсумнівним плюсом всіх нововведень стали можливості:

  • проводити валютообмінні операції онлайн, в банкоматах і терміналах;
  • валютний контроль буде проходити по операціях понад 150000 грн.

Це означає, що працювати з валютою стане трохи легше і можна вдихнути свіжого повітря.

 

Але варто звернути увагу на той пункт, що безумовно такі лібералізаційні дії спричинять низку дій, які сприятимуть збільшенню контролю над оподаткуванням і всіма зарубіжними потоками українських резидентів. Зокрема:

 

  • правила оподаткування контрольованих іноземних компаній;
  • правила звітності в розрізі країн для міжнародних груп компаній;
  • правила обмеження витрат на фінансові операції з пов’язаними особами;
  • правила оподаткування постійного представництва;
  • заходи щодо запобігання зловживань у зв’язку із застосуванням договорів про уникнення подвійного оподаткування;
  • процедуру врегулювання спорів з питань застосування конвенцій про уникнення подвійного оподаткування;
  • питання впровадження міжнародних стандартів для автоматичного обміну фінансовою інформацією.

 

Це означає, що ще більші зміни грядуть в українському законодавстві, що торкнуться всіх без винятку. Тому важливо вже зараз тримати руку на пульсі, готуватися до нових правил і бути у всеозброєнні.

 

Якщо у вас залишилися питання по темі статті – просто напишіть нам, натиснувши на кнопку нижче і заповнивши форму.

Хай щастить!

 

CEO Finevolution

Наталія Гайкалова

Обираємо фінансову структуру компанії в Естонії

ФОП 2019. По-українськи

Дякуємо ;)! Ваш лист надіслано.
Ми надамо відповідь найближчим часом
astronaut astronaut's hand