ukraine-investments-thumbnail

Інвестиційна привабливість України

В чому привабливість? Податки та Дія.City
IT, Інвестиції, Дія.City, Реєстрація компанії, Україна, ФОП

 

Нещодавно Укрінформ повідомив про зростання прямих іноземних інвестицій на 2,7 млрд доларів США за січень-червень 2021 року. При цьому практично єдиним інвестором у другому кварталі став Європейський Союз, а саме: Голландія ($922,8 млн), Німеччина ($242,9) та Австрія ($45,6 млн). А в міжнародному рейтингу Doing Business 2020 Україна зайняла 61 місце в рубриці «Почати свій бізнес».

 

В умовах складної економічної ситуації такі показники здаються надзвичайними. Проте політика, яку проводить Україна щодо залучення іноземного капіталу, а також соціальні, географічні фактори безпосередньо впливають на розвиток цієї сфери економіки. Пропонуємо розібратися, що ж приваблює інвесторів з-за кордону.

 

Foreign direct investment або прямі іноземні інвестиції – довгострокове вкладення матеріальних засобів компаніями-нерезидентами в економічну діяльність іншої країни (до прикладу, для організації підприємств в різноманітних сферах). Саме такий вид інвестування є найбільш вигідним, оскільки дозволяє реалізовувати великі проекти та залучати в країну нові технології, методи управління, корпоративну культуру тощо.

 

Чим Україна приваблива для інвесторів?

 

Одним з основоположних факторів для залучення іноземних інвестицій є розробка нормативно-правового регулювання.

На сьогодні прийняті та діють:

 

  • ЗУ «Про зовнішньоекономічну діяльність»
  • «Про режим іноземного інвестування»
  • «Про захист іноземних інвестицій на Україні» та інші

 

Важливо відзначити, що у такому випадку пророблена нормотворча робота є запорукою встановлення довіри між іноземними інвесторами та владою України. Лише у такий спосіб, держава може забезпечити захист прав, надання гарантій та стабільності для інвесторів. Відповідно, Україна як юрисдикція з іміджем правової держави забезпечує легальне поле для закордонний капіталовкладення.

 

У 2013 році Україна стала єдиною країною Східної Європи, яка потрапила в ТОП-25 рейтингу найкращих систем вищої освіти. Тому і не дивно, що українські спеціалісти як найосвіченіші представники Європейської спільноти є дуже затребуваними за кордоном. До прикладу, за останні декілька років кількість ІТ спеціалістів подвоїлася, при цьому Україна займає лідируючі позиції в Центрально-Східній Європі, посідаючи друге місце за «експорт» фахівців. Саме така ситуація на ринку праці робить Україну привабливою для інвестування в розрізі рівня кваліфікації кадрів та їх порівняно дешевої оплати.

 

Окрім того, Україна має дуже вигідне географічне розташування. Через неї проходять основні транспортні шляхи, що сполучують Європу та Азію. А також торгові шляхи, які дозволяють брати активну участь в комерції, а землі використовувати для транзитних перевезень.

 

Таким чином, геополітичні та соціальні фактори дійсно сприяють залученню інвестицій. Проте які способи розробляються на законодавчому рівні?!

Дія Сіті Finevolution

Дія.City. – зелене світло для Інвесторів

Напевно, найбільш гучним стало прийняття правового режиму Дія.City. Раніше ми писали профільну статтю на цю тему у нашому блозі. Та все ж нагадаємо, що Дія.City покликана залучити як національні компанії, так і міжнародних інвесторів до новоствореного ком’юніті ІТ підприємств. Для них уніфікували єдині правила діяльності, прийнявши ЗУ «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні».

 

Закон, що регулюватиме податки досі розробляється, проте це не збавляє інтересу міжнародних ІТ-компаній до Дія.City. Правовий режим став привабливою пропозицією, оскільки законопроєкт встановлює податкову знижку (з ПДФО) на інвестиції в українські стартапи. На додаток, заплановані податкові ставки є досить низькими у порівнянні з оподаткуванням в багатьох Європейських країнах або ж США. До прикладу, в рамках Дія.City ставка податку на виведений капітал становитиме 9% або 18% податок на прибуток, тоді як ставка останнього податку в Португалії становить 21% і це без муніципальних та державних надбавок.

ФОП, податки та Дія.City. – Що означає для інвесторів?

Окрім того, якщо раніше форма співпраці компанія – ФОП певною мірою вважалася «офшорною», то сьогодні така схема визнана повністю легальною та регламентується профільним законом про Дія.City. А це означає, що ІТ-підприємство може залучати ФОП на єдиній системі податку, що значно знизить податкове навантаження в розрізі податків на працю. Адже по всьому світу їх ставки досить високі, але не в кожній країні співпраця компанії з приватними підприємцями є настільки вигідною та абсолютно законною.

 

Проте є один нюанс – видатки компанії на послуги ФОПу будуть скорочуватися, а станом на 2025 рік взагалі можуть складати лише 20%. Проте це не проблема, оскільки режим передбачає новий вид працівників – гіг-спеціалістів, які працюватимуть за гіг-контрактами, а ставки податку для них будуть майже такі ж як у ФОП: 5% ПДФО, 22% ЄСВ + 1,5% військового збору.

 

Що ж, інвестування в ІТ-сферу України стає все більш і більш вигідне, адже тут знаходяться найкращі спеціалісти своєї справи, а держава створює найвигідніші умови розвитку індустрії.

 

Тому, якщо Вас цікавлять умови вступу до Дія.City або ж інші варіанти інкорпорації бізнесу та залучення інвестицій в Україну, звертайся до Finevolution.

DIC для IT сектору

Польська IT віза. Як отримати?

Дякуємо ;)! Ваш лист надіслано.
Ми надамо відповідь найближчим часом
astronaut astronaut's hand