rumuniya-business-thumbnail

Румунія. Несподіване рішення актуальних задач

Бізнес в ЄС. Податки. Банки. Реєстрація компанії в Румунії.
Бізнес в ЄС, Відкриття банківського рахунку, Реєстрація компанії, Румунія

 

У зв’язку з посиленими заходами протидії відмиванню доходів, впровадження правил КІК та інших регулюючих інструментів так звані «офшорні» зони реєстрації бізнесу втратили свою актуальність. Багато країн і досі зберігають статус «офшорності», тим самим відштовхуючи потенційних інвесторів. Тому якщо Вас цікавить юрисдикція з «чистим» іміджем та сприятливою податковою системою, варто звернути увагу на країну Східної Європи – Румунію.

 

Переваги Румунії для ведення бізнесу

 

Так основними її перевагами є швидкий процес реєстрації компанії, легкість комплаєнсу при відкритті рахунку, а також при проведенні платежів, відсутність валютного контролю при операціях в євро та доларах, бюджетність створення сабстенсу (економічної присутності).

 

Податкова система Румунії передбачає корпоративний податок (податок на прибуток) у розмірі 16%. Зобов’язаними суб’єктами по його сплаті є румунські компанії, а також іноземні компанії, що ведуть свою діяльність на території країни через постійне представництво. Потрібно зважати на те, що об’єктом оподаткування для компаній-резидентів є прибуток отриманий з усього світу (якщо інше не передбачено договорами про уникнення подвійного оподаткування), а для компаній-нерезидентів тільки той, що був отриманий на території Румунії.

Податки та організаціно-правові форми в Румунії

З метою залучення іноземних інвесторів на законодавчому рівні було введено інститут мікропідприємства – один із видів товариства з обмеженою відповідальністю, що може використовувати пільгові ставки корпоративного податку. Такий вид компанії переніс багато трансформацій перш ніж набути свій сучасний вигляд. Тепер новостворене підприємство повинно стати на облік як мікропідприємство та застосовувати спрощену систему оподаткування, якщо його річний оборот не перевищує 500 000 євро, а також не здійснює діяльність, що підлягає ліцензуванню на території Румунії (наприклад, банківська, страхова).

 

Якщо компанія перевищує ліміт річного обороту у 500 000 євро, вона втрачає статус мікропідприємства і переходить на загальні умови оподаткування 16% корпоративного прибутку.

 

Пільгова ставка податку на доходи становить 1% – обов’язково мати співробітників в компанії, навіть якщо це директор, то він повинен бути офіційно працевлаштованим.  Підприємство також зобов’язане сплачувати соціальні внески та бути так званим податковим агентом відносно своїх працівників (утримувати їх ПДФО).

 

Стосовно інших зборів, то в Румунії стягується податок на дивіденди в розмірі 8%, а також ПДВ у розмірі 19% (або пільгові 9% для деяких видів діяльності).

SRL та SA в Румунії

Найпопулярнішими організаційно-правовими формами в Румунії є товариство з обмеженою відповідальністю (SRL), а також акціонерне товариство (SA):

 

  • Для ТОВ необхідно вносити мінімальний статутний капітал у розмірі 200 лей – приблизно 45 євро; учасниками можуть бути як і румунські громадяни, так і іноземці в кількості від 1-го до 50-ти; для даної форми структурування бізнесу передбачені низькі адміністративні вимоги, а також вимоги до звітності.
  • З АТ трохи складніше, оскільки мінімальний статутний капітал становить 25000 євро, з яких на рахунок потрібно внести не менше 30%. Ви зобов’язані реєструвати саме SA, якщо компанія бути займатися спеціалізованими видами діяльності, наприклад, банківською, страховою тощо. Серед інших вимог передбачається мінімум 5 акціонерів та 1 директор, а також 3 незалежних аудиторів для контролю над фінансовою звітністю.

Румунія і її бізнес-аспекти

На сьогоднішній день, державні структури Румунії не ввели жодної електронної програми для здійснення реєстрації компанії дистанційно. Тому цей процес відбувається за довіреністю від клієнта. Кінцевий результат – сертифікат про реєстрацію підприємства, після отримання якого Ви можете звернутися до держорганів для набуття статусу платника ПДВ (за необхідністю). У випадку, якщо Ваше підприємство буде займатися торгівлею, експортом, імпортом також потрібно отримати міжнародний митний номер.

Заключний етап. Відкриваємо банківський рахунок

Варто наголосити на тому, що з цим процесом в Румунії немає жодних проблем.

 

По-перше, сама процедура дещо спрощена, порівняно з іншими європейськими банками, оскільки румунські фінансові установи ще не встигли накопити необхідного досвіду у відкритті рахунків нерезидентам. Суть полягає в тому, що при відкритті рахунків місцевим компаніям, банки Румунії сприймають їх як повноцінних резидентів. Незважаючи на те, що сама процедура проходження комплаєнсу здійснюється на загальноприйнятих європейських стандартах, румунські банки Вам однозначно не відмовлять у відкриття корпоративного рахунку. Єдиним аспектом, є фізична присутність засновника юридичної особи, що за загальним правилом потребує декількох днів.

 

Таким чином, юрисдикція Румунії пропонує Вашому бізнесу безліч плюсів та комфортні умови розвитку, а компанія Finevolution допоможе супроводити його відкриття, надасть фінансово-правову та бухгалтерську підтримку.

 

Ми працюємо з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 19.00. Для отримання консультації надсилайте запит через форму нижче, або пишіть у Telegram/Viber чи Whatsapp.

Естонія. Місце де народжуються "єдинороги"

Що таке Stripe?

Дякуємо ;)! Ваш лист надіслано.
Ми надамо відповідь найближчим часом
astronaut astronaut's hand