poland-business-2021-thumbnail

Як розпочати бізнес в Польщі в 2021 році

Бізнес в Польщі. Податки. Процедури. Терміни.
Податки, Польща, Реєстрація компанії

 

Станом на сьогодні більшість європейських країн можуть запропонувати сприятливі умови для ведення бізнесу. Це випливає з розвинутої правової культури, орієнтації на міжнародні стандарти, сприянні розвитку економіки, і як наслідок – перевіреній роками системі оподаткування. Однією з таких країн є Республіка Польща.

 

Переваги Польщі для бізнесу

 

  • По-перше, однозначним плюсом є географічна близькість до України, що дозволяє зручно поєднувати господарську діяльність на території Польщі з нашою територією. Окрім того дана держава має чудові транспортні сполучення з країнами Центральної та Західної Європи, що значно покращує умови для ведення бізнесу.
  • По-друге, відсутність агресивного контролю зі сторони держави дуже підвищує рейтинг Польщі для релокації бізнесу. Для новостворених підприємств ризик проведення перевірок контролюючими органами перших декілька років дуже мізерний, а ліцензування видів діяльності значно зменшилося. У випадку, якщо все ж таки Ваша господарська діяльність підпадає під ліцензування, то процес отримання дозвільного документу є нескладним.
  • По-третє, варто згадати про стабільність польської економіки, а також її багатовекторність. Наприклад, велика кількість ІТ кластерів і технологічних промислових парків дає широкі можливості для ІТ бізнесу та високотехнологічного виробництва. В цій сфері Польща випередила багато країн ЄС, таких як Швейцарія, Нідерланди, Бельгія.

Організаційно правове структурування бізнесу в Польщі

Найбільш популярною формою є ТОВ (spółka z ograniczoną odpowiedzialnością) – самостійна юридична особа, що має право займатися господарською діяльністю, в тому числі зовнішньоекономічною. Виключенням із правила є спеціалізовані види діяльності, що потребують ліцензування (наприклад, фармацевтика). Засновником товариства може бути як один, так і декілька іноземців. Ми рекомендуємо двох, щоб мінімізувати розходи компанії. Стосовно імперативних вимог, то обов’язково потрібна реєстраційна адреса та мінімальний уставний капітал в розмірі 5000 злотих (приблизно 1200 євро), який необхідно внести на рахунок компанії.

 

Окрім ТОВ є ще декілька організаційно-правових форм:

  • spółka komandytowaобмежене партнерство (організатори і партнери – колективні власники, а партнери-інвестори не можуть приймати участь в управлінні компанією – лише контролювати інвестовані ними кошти);
  • spółka akcyjna це спільне партнерство (всі бізнес активи виражені в акціях і поділені на частини, де кожний акціонер несе, відповідає і приймає фінансові ризики за інвестування капіталу);
  • spółka komandytowa-akcyjno обмежене акціонерне партнерство;
  • відділення/представництва іноземних компаній у вигляді SP. Z.O.O.

 

Донедавна набути статус приватного підприємця (przedsiębiorca prywatny) було дуже складно, оскільки це могли зробити лише нерезиденти з правовим статусом ПМП та резиденством ЄС, або особи з тимчасовим видом на проживання. Проте ситуація змінилася з моменту запуску програми Poland. BUSINESS HARBOUR, що пропонує спрощений візовий процес для іноземців Східної Європи, а також можливість на рівні з громадянами Польщі вести бізнес, зокрема на загальних умовах реєструватися як ФОП. У такому випадку ставка податку на дохід для ПП буде 19%.

Податки та особливості

Податкове законодавство Польщі є також дуже сприятливе для ведення бізнесу. За загальним правилом корпоративний податок (СІТ) стягується у розмірі 19% від прибутку юридичної особи. Податок стосується із загального доходу, що був отриманий на території Польщі юридичною особою, яка управляється або має юридичну адресу на території держави. З 1 січня 2020 року корпоративний податок був знижений до 9% для новостворених підприємств, а також підприємств, валовий дохід яких не перевищує 2000000 євро.

 

В Польщі суб’єкти господарювання також підлягають обов’язку по сплаті VAT податку (Value Added Tax) – відповідник нашому ПДВ, базова ставка якого становить 23%. Проте закон про ПДВ передбачає декілька знижених ставок (наприклад, 8% – послуги громадського харчування і т.д.; 5% для с/г продукції; 0 % для внутрішньої доставки і експорту).

Інкорпорація в Польщі

Власне процедура реєстрації є дуже простою і передбачає декілька способів – електронний (з Вашою участю або без) та нотаріальний (за довіреністю). Нюансом електронного способу є те, що клієнту необхідно отримати ключ ЕЦП для підпису засновницьких документів, який дають саме в Польщі. Проте за допомогою підтримки спеціалістів Finevolution, єдине, що потрібно зробити Вам – це надати необхідні документи та варіанти назви компанії. Про все інше попіклуємося ми без Вашої особистої участі.

 

Наступним етапом після реєстрації компанії є відкриття банківського рахунку. В цьому плані Польща підкупає, оскільки її банківська система є стабільною та орієнтованою на громадян України. На це вказує українська банківська підтримка, україномовні інтерфейси онлайн банкінгу, великий вибір валют рахунку. Сама процедура складається з декількох етапів:

  1. Після реєстрації компанії ми направляємо документи в банк для попереднього погодження відкриття рахунку;
  2. Ми домовляємося про візит в банк директора компанії, і Ви разом з нашим юристом відкриваєте рахунок (зараз це можна зробити, перебуваючи в Польщі 24 години без карантину);
  3. Отримуєте реквізити та доступ до онлайн-банкінгу.

 

Після отримання банківських реквізитів відбувається проста реєстрація VAT-номера компанії. На цьому етапі процес реєстрації Вашого бізнесу завершений.

 

Щоб уникнути будь-який труднощів, отримати повний цикл фінансово-правого супроводу при відкритті компанії – звертайтеся до Finevolution.

Poland. Business Harbour для українців

Естонія. Місце де народжуються "єдинороги"

Дякуємо ;)! Ваш лист надіслано.
Ми надамо відповідь найближчим часом
astronaut astronaut's hand