u4u-program-thumbnail

Релокейт українців у США через програму United for Ukraine

Програма для українців Uniting for Ukraine
IT, Вайомінг, Вид на проживання, Невада, Податки, США

 

Ми отримуємо дуже багато запитань від наших клієнтів на тему релокейту в США через програму United for Ukraine, тому в цій статті ми розповімо про всі нюанси, а детальніше ви можете дізнатися про цю програму в нашому відео з Мариною Вілсон, managing partner в QUEST International Services LL.C, Fairhope, US.

 

Кому доступна програма United for Ukraine

 

Програма допомоги українцям, запроваджена урядом США, доступна для всіх громадян та найближчих членів їхніх сімей, які проживали на території України до 24 лютого 2022 року та мають документи, що це підтверджують. До цієї категорії потрапляють як громадяни, які все ще перебувають в Україні, так і ті, хто вже встиг виїхати з початком російського вторгнення.

 

Виникає закономірне питання: що якщо 24 лютого я був поза Україною, наприклад, у відпустці? Не поспішайте хвилюватися, адже ця програма доступна і для вас, тому що ви громадянин України.

 

Інша річ, що для участі в цій програмі вам потрібно мати спонсора у США, який готовий надавати вам фінансову допомогу. При цьому важливо уточнити, що це обов’язково має бути фізична особа, а не організація. Якась організація може стати ко-спонсором після того, як фізособа подасть всі необхідні документи. За правилами програми, спонсор повинен надавати вам повне фінансове забезпечення та необхідну допомогу доти, доки ви не зможете стати на ноги. Відповідно до цього, державні органи США перевірятимуть спонсора, його дохід, податкові декларації — те саме стосується і ко-спонсора у вигляді організації.

Як знайти спонсора за програмою United for Ukraine?

Отже, як знайти спонсора? Хтось шукає у тематичних групах у Facebook, хтось у каналах у Telegram. Але, за словами Марини Вілсон, зараз найефективніший спосіб — це звертатися до церкви. Річ у тому, що в США церква має дуже розгалужену систему з багатьма парафіями з різних напрямків християнства. І якщо спонсор є парафіянином однієї з них, вийти на нього стає набагато простіше через знайомих та членів їхніх сімей у церкві.

 

Не варто шукати спонсора з пропозицією для оформлення документів без подальшої допомоги, якщо у вас є свої фінанси, і ви готові забезпечувати себе самі — для американців такі пропозиції здаються підозрілими, і вони намагаються їх уникнути. Проте, громадяни США дуже відкриті для допомоги українцям і хочуть допомагати саме тим, хто справді потребує цього. Тому тим, хто хоче податись на цю програму, варто бути максимально щирими зі своїм потенційним спонсором.

Запис вебінару U4U та бізнес-імміграція до США

Мінуси та плюси програми United for Ukraine

Почнемо з мінусів. Насамперед людям, які хочуть приїхати за цією програмою до США, необхідно реально оцінити свій рівень англійської. Якщо ви розумієте, що вам потрібно багато часу, щоб підтягнути англійську до такого рівня, щоб ви могли надалі працювати та спокійно спілкуватися в побутових ситуаціях без перекладача, то ця програма може вам не підійти.

 

Крім того, ще до приїзду до Штатів вам потрібно розуміти, в якій сфері ви збираєтесь працювати після отримання work permit (дозвіл на роботу), тому що українські дипломи здебільшого не відповідають вимогам американських компаній.

 

Для IT-фахівців також важливо пам’ятати: ви можете продовжувати віддалено працювати зі США на свою компанію за українським ФОПом, доки чекаєте на work permit (що займає 3-6 місяців). Але суть програми полягає в тому, щоб українці могли перебувати в США та самостійно себе забезпечувати у майбутньому. І відповідно платити податки в США, за чим держава уважно стежитиме. Тож вам доведеться змінити своє податкове резидентство.

 

Крім того, багато українців, які приїхали до США за програмою United for Ukraine, замислюються над тим, щоб залишитися в країні після її закінчення. Тут ми поспішаємо вас засмутити: треба розуміти, що це не візова програма або програма імміграції. Але ситуація така на сьогодні. Позаяк невідомо, скільки триватиме війна в Україні, і чи буде продовжено програму. Проте є всі шанси того, що її таки продовжать.

 

Що ми можемо виділити з плюсів програми:

  • українці можуть отримувати медичне обслуговування на пільговій основі — після подання відповідних заяв індивідуально вирішується, які пільги надати. Є перспективи їх збільшення у міру розвитку програми; 
  • можна безплатно навчатися англійської у коледжах; 
  • можна працювати; 
  • діти українців можуть ходити до школи. 

 

Наша команда надає консультації з питань бізнес-імміграції для українських ІТ-спеціалістів. Ми працюємо з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 19.00. Для отримання консультації надсилайте запит через форму нижче, або пишіть у Telegram/Viber, WhatsApp.

Новий сайт та офіс у Польщі

Digital nomad віза. Огляд

Дякуємо ;)! Ваш лист надіслано.
Ми надамо відповідь найближчим часом
astronaut astronaut's hand