top-3-trends-it-uae-thumbnail

ТОП-3 тренди IT в ОАЕ

IT в Еміратах
IT, Бізнес в ЄС, ОАЕ

 

Останні кілька років ОАЕ стали для ІТ своєрідною меккою. Спекотний клімат, сприятливі умови для ведення бізнесу та вигідне податкове навантаження — чого ще бажати? Але крім цього, Емірати робить такими привабливими їхня відданість технологіям, і Dubai Expo, що проходить там, тільки більше сприяє тому, щоб все більше IT-компаній перебиралися в ОАЕ. Але на що ж варто очікувати бізнесу у 2022 році?

 

Розбираємось в IT-трендах, які захопили Емірати цього року

 

Штучний інтелект повним ходом

 

За даними Accenture, до 2035 року застосування ШІ принесе економіці ОАЕ $182 млрд. І держава поділяє цю думку і дедалі більше заглиблюється у цю тему, щоб забезпечити впровадження різноманітних технологій на базі штучного інтелекту для державного та комерційного використання.

 

“Можливо, одним із найсміливіших кроків уряду ОАЕ стало схвалення використання системи розпізнавання осіб для доступу до послуг державного та приватного сектору”, — зазначає Каррінгтон Малін, дубайський підприємець, маркетолог і письменник, що спеціалізується на технологіях, що розвиваються.

 

Наприклад, ШІ вже активно використовується в додатку для цифрових послуг UAE Pass, де біометричне розпізнавання особи дозволяє користувачам отримати доступ до більшої кількості послуг, що надаються державними установами. Abu Dhabi Islamic Bank (ADIB) та Mashreq NEO та різні роздрібні мережі також запустили сервіси на основі технології розпізнавання осіб через ШІ.

 

Крім того, багато компаній з ОАЕ вже розробляють автономні служби доставлення, а ритейлери Carrefour і Adnoc Distribution нещодавно відкрили свої перші роздрібні магазини без кас. І все це завдяки штучному інтелекту!

 

5G не зменшує обертів

 

До 2025 року, за прогнозами GSMA Intelligence, у країнах Близького Сходу та Північної Африки налічуватиметься 45 мільйонів підключень 5G, що становитиме 6% від загальної кількості підключень у регіоні.

 

За іншими прогнозами, ця цифра буде значно вищою в регіоні Ради співпраці країн Перської затоки (РСАДПЗ), до якої входять також Емірати. За словами голови GSMA на Близькому Сході та в Африці Джавада Аббасі, до 2025 року буде 17 мільйонів підключень 5G, що становитиме 21% від загальної кількості підключень у РСАДПЗ.

 

При цьому значну частину цього зростання становитиме збільшення кількості підключень через смартфони. Попри глобальні проблеми з постачанням, за даними IDC, пристрої 5G становили 35,4% смартфонів, поставлених у регіон РСАДПЗ у 3 кварталі 2021 року.

 

Ранні інвестиції в мережі 5G в ОАЕ та інших країнах РСАДПЗ також допомогли закласти основу цієї мережевої активності, зробивши ці держави піонерами у забезпеченні 5G. Таким чином, мобільні оператори в цих країнах одними з перших розгорнули мережі 5G.

 

Dubai expo Ukraine 2020

Павільйон України на DubaiExpo 2020

Інвестиції в стартапи в ОАЕ продовжують активно зростати

 

Як повідомляли Digital Digest, до грудня 2021 року в регіональні стартапи на Близькому Сході було інвестовано понад $2,5 млрд, з яких $270 млн було інвестовано лише за листопад. І найбільший відсоток цих інвестицій (37,3%) припав саме на Об’єднані Арабські Емірати.

 

На думку Рамеза Ель-Серафі, генерального директора Flat6Labs, однією з причин такого зростання є те, що у регіоні починаються “мегараунди” інвестицій, які раніше зазвичай не перевищували $10-20 млн.

 

Як говорить Діна Ель-Шенуфі, ІТ-директор Flat6Labs, цей стрибок інвестицій пов’язаний із хвилюванням щодо потенціалу стартапів на ринку. Так, компанія Swvl з Дубая стала першим близькосхідним “єдинорогом”, який отримав лістинг на Nasdaq на початку 2021 року. Крім того, причина також у тому, що цифрова економіка регіону починає наздоганяти більш розвинені ринки. Отже, є всі підстави вважати, що це зростання інвестицій продовжиться у 2022 році.

 

Отже, це були три головні тренди, які можна виділити для ІТ-бізнесу в ОАЕ на 2022 рік. Чи виправдають вони себе? Скоро дізнаємось!

Оподаткування працівників в Дія.City

Представникам українського, російського та білоруського бізнесу!

Дякуємо ;)! Ваш лист надіслано.
Ми надамо відповідь найближчим часом
astronaut astronaut's hand