taxes-uae-thumbnail

Податки в ОАЕ для IT

Податки в ОАЕ. Особливості
IT, ОАЕ, Податки, Реєстрація компанії

 

На міжнародному рівні ОАЕ відомі своєю податковою системою, а точніше мінімальним податковим навантаженням на фізичних та юридичних осіб. При цьому дана юрисдикція є абсолютно легальною та досить престижною для ведення бізнесу, тому останні декілька років IT компанії все частіше обирають ОАЕ. 

 

Раніше ми писали статтю щодо особливостей ОАЕ для реєстрації компанії. Сьогодні ж пропонуємо більш детально ознайомитися з податковою системою країни.

Корпоративні податки в ОАЕ

 

ОАЕ є конституційною федерацією, проте корпоративні податки на федеральному рівні відсутні. Натомість їх встановлює кожен емірат самостійно, а це означає – що перед реєстрацією компанії, потрібно детально ознайомитись з умовами кожно з них. 

 

Відповідно до податкових декретів, податок на прибуток компанії сплачується за прогресивною ставкою до 55%

 

Проте фактично, оподатковуються тільки іноземні нафтові компанії, а також філіали іноземних банків за ставкою 20%. До всіх інших підприємств застосовується ставка 0%

 

Крім того, більшість вільних економічних зон пропонують податкові канікули до 25 років з правом їх продовження. З огляду на таку ситуацію, у суб’єктів підприємницької діяльності відсутнє зобов’язання подавати корпоративні податкові звітності до контролюючих органів ОАЕ.

Податки на працю в ОАЕ

В ОАЕ відсутній податок на доходи фізичних осіб, тому компанія не є податковим агентом відносно своїх працівників.

 

Проте в країні діє режим соціального забезпечення, безпосередньо для громадян еміратів та Ради співробітництва арабських держав Перської затоки. При цьому працівники на яких поширюється соцзабезпечення повинні бути кваліфікованими (з відповідною освітою). 

 

Ставка податку становить 17,5% від валового* заробітку працівника (проте може бути вищою, залежно від волі емірату).

 

З цієї суми працівник сплачує 5%, а роботодавець решту 12,5% та несе обов’язок його адміністрування (утримання та сплати до бюджету країни).

Withholding tax в ОАЕ

Давайте розглянемо, коли виникає Податок на пасивні доходи (Withholding tax) на дивіденди/відсотки/роялті.

 

Приклад

Ви виконавець, ФОП з України, і надаєте послуги іноземним компаніям. 

 

В більшості країн, з якими ви співпрацюєте ставки даного податку можуть коливатись до 30%, але, співпрацюючи з ОАЕ, ви не будете сплачувати його, адже в ОАЕ Withholding tax не застосовується

 

Однак, ОАЕ уклала ряд Договорів про уникнення подвійного оподаткування, тому потрібно перевіряти податкові ставки в країні резидентства отримувача пасивних доходів.

ПДВ в ОАЕ

З 2018 року ОАЕ ввели податок на додану вартість у розмірі 5%. Ця ставка застосовується практично до всіх товарів і послуг, проте є виключення у вигляді знижених 0% або звільнення від ПДВ взагалі, для:

 

  • Товарів/послуг, що експортуються за межі держав-членів Ради співробітництва арабських держав Перської затоки тощо.

 

Законодавством країни встановлені порогові межі для добровільної реєстрації (майже 45 тисяч EUR) та обов’язкової реєстрації (майже 90 тисяч EUR) компаній-резидентів в цілях оподаткуванням ПДВ.

Податкове резидентство ОАЕ

З податками все зрозуміло – вашій IT компанії хвилюватись нема за що. Та що на рахунок Податкового резидентства? 

 

Отримати податкове резидентство ОАЕ можуть фізичні особи будь-якої національності з наявним Emirates ID (посвідчення особи, термін дії якого = терміну дії візи) та юридичної особи, що створена, управляється та контролюється з еміратів. Завдяки статусу податкового резидента ОАЕ ви можете приїжджати в країну раз на 180 днів, відкривати банківські рахунки, винаймати в оренду житло для особистих цілей і бізнесу, користуватися податковою системою тощо.

 

З метою уникнення подвійного оподаткування Federal Tax Authority видає Tax Certificate – сертифікат, що дає право не сплачувати податки в країні постійного місця проживання, у тому випадку, якщо ОАЕ і ця держава підписали договір про уникнення подвійного оподаткування (емірати підписали близько 90 договорів, в тому числі з Україною). Але потрібно зважати на те, що з точки зору країни громадянства отримання статусу резидента ОАЕ автоматично не скасовує статусу резидента країни походження. Тому для української податкової Tax Certificate не є стовідсотковою підставою для несплати податків, а необхідно доводити, що Ваш центр життєвих інтересів знаходиться саме в ОАЕ.

 

Отож, як підсумок ми радимо придивитись до ОАЕ, як до релевантного та вигідного варіанту для ведення бізнесу, особливо зважаючи на те, що в ОАЕ діє DIC, айтішна екосистема, що діє як ком’юніті з метою процвітання IT бізнесу. До речі, за лінком змістовний контент про DIC.

 

Наша команда з радістю допоможе розібратись з податковими особливостями та процесом реєстрації компанії в ОАЕ. До консультації лише 1 крок – напишіть нам через форму чи залишіть меседж в Telegram/Viber.

 

*Валова винагорода – заробітна плата, що включає всі обов’язкові внески, які сплачуються роботодавцем із заробленого

Повідомлення про КІК

Withholding tax. Що це, та хто платить?

Дякуємо ;)! Ваш лист надіслано.
Ми надамо відповідь найближчим часом
astronaut astronaut's hand