taxation-diya-city-thumbnail

Податки IT компаній у Дія.City

Дія.City податки для IT
IT, Дія.City, Податки, Україна, ФОП

  

Інновацією 2021 року в ІТ-сфері стало прийняття ЗУ «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні». Його мета – створити новітній правовий режим під назвою Дія.City, та зібрати компанії, що займаються комп’ютерним програмуванням, виданням програмного забезпечення, консультуванням з питань інформатизації та іншими видами ІТ діяльності (чітко встановленими законом) під однією парасолею.

 

Про податки в Дія.City

 

Варто відзначити, що вказаний Закон є рамковим, тобто таким, що в загальному регулює положення правового режиму. В доповнення до нього прийняли ЗУ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні», основні новели якого полягають в наступному:

 

  • резиденти Дія.City можуть обирати корпоративний податок, а саме податок на дохід у розмірі 18% або податок на виведений капітал (конкретного визначення в законопроєкті немає, проте його правова природа випливає з бази оподаткування) в розмірі 9%;
  • суб’єкт господарювання, внесений в реєстр Дія.City, що є платником податку на загальних основах може прийняти рішення про перехід на сплату податку як резидент Дія.City. 

 

Процедура дуже проста: подати заяву до контролюючого органу не пізніше, ніж за 15 днів до початку наступного календарного кварталу. Якщо ж така заява не була подана, то резюмується, що резидент обрав корпоративний збір 18%. Таким чином, зазначені податки є рівноцінними з виконання обов’язків як платника податків – резидента Дія.City і можуть заміняти один одного.

 

Розберемо більш детально термінологію та запропоновану систему оподаткування.

Термінологія та оподаткування Дія.City

По-перше, резидент Дія.City – це компанія, яка виявила бажання вступити до правового режиму. Проте лише її волевиявлення не достатньо. Вона повинна відповідати вимогам, прописаним в профільному законі. Зокрема:

 

  1. здійснювати передбачену Законом діяльність (зазначено вище);
  2. залучити 9 штатних працівників, або ж гіг-спеціалістів у кількості не менше 9 осіб та виплачувати їм винагороду у сумі не менше 1200 EURO;
  3. сума кваліфікованого доходу компанії повинна складати не менше 90% від загального доходу за встановлений Законом період;
  4. також щодо резидента Дія.City мають бути відсутні негативні обставини, передбачені Законом (наприклад, не можуть отримати статус резидента неприбуткові організації, компанії-банкрути, юридичні особи в стані припинення (крім перетворення), компанії під санкціями й інші).

 

Якщо Ваша компанія і її діяльність відповідає таким вимогам, то з’являється право обирати між двома корпоративними податками. Перший з них є відомим для українського податкового законодавства – корпоративний податок на прибуток у розмірі 18%. Вступаючи в Дія.City, ви автоматично стаєте суб’єктом оподаткування на загальних підставах, тобто платником 18%.

Проте у Вас з’являється право обрати спеціальний режим зі ставкою 9%, коли оподатковується лише виведений капітал та окремі транзакції. Такий податок стосується виведення коштів з обороту підприємства – дивіденди, роялті, відсотки тощо.

Це означає, що кошти, які компанія реінвестує в бізнес, не оподатковуються. Що має мотивувати інвестувати та розвивати бізнес. Під 9% ПнВК потрапляють:

 

  • виплата доходів від спільної діяльності на користь резидентів Дія City, які не сплачують ПнВК;
  • виплата дивідендів та операції по виплаті роялті;
  • операції з надання майна (робіт, послуг) безоплатно та безповоротної грошової допомоги особам, які не є резидентами Дія City — платниками ПнВК;
  • виплата процентів, комісій, відшкодувань, штрафів, пені для залучення та/або використання коштів.

 

Наприклад, якщо інвестор відмовиться отримати зароблені його українською компанією кошти у формі дивідендів, а інвестує їх в інші українські проєкти, він не сплачуватиме корпоративного податку.

 

Головною ідеєю таких нововведень є стимулювання розвитку ІТ галузі, залучення  як іноземних інвесторів, так і національних компаній з метою підвищення інвестиційної привабливості України, в тому числі сфери ІТ.

 

Наша команда з радістю надасть консультацію на рахунок Дія.City – переходьте за лінком.

ПДВ на Digital сервіси та послуги

Податки працівників Дія.City

Дякуємо ;)! Ваш лист надіслано.
Ми надамо відповідь найближчим часом
astronaut astronaut's hand