Що обрати – банківський рахунок або платіжну систему?
До нас дуже часто приходять із запитом:
Що відкрити – рахунок в банку або ж рахунок у платіжній системі ?
Дійсно таке питання досить актуальне, адже останнім часом банки не особливо вітають компанії нерезидентів і навіть часто відмовляють у відкритті рахунку. Така закономірність чітко спостерігається не тільки в низькоподаткових юрисдикціях, але вже і в багатьох престижних юрисдикціях. Так, саме так 😊
Сьогодні процес відкриття рахунку в міжнародних банках пов’язаний з багатьма труднощами і може зайняти від 3 до 12 місяців. Перелік документів та підтвердження реальної економічної діяльності можуть бути значними, і як каже один з наших клієнтів “мені залишилося тільки аналізи здати” 😊
Крім того, нинішня тенденція така, що банки готові відкривати рахунки компаніям, які тісно пов’язані з країною місцезнаходження банку. Що є таким зв’язком? Хтось вимагає наявність контрактів з місцевими контрагентами (наприклад, Польща), хтось вимагає наявність офісу і співробітника (наприклад, Естонія). З останніх наших кейсів, при відкритті рахунку в латвійських банках запитують наявність офісу в Естонії / співробітника (-ів) / контракти з латвійськими контрагентами. Іншими словами, банки хочуть зараз підтвердити, що Ваш бізнес РЕАЛЬНО існує в країні реєстрації.
Але, хоча з банками і пов’язані якісь труднощі при відкритті рахунків, але все ж таки, це один з перевірених та надійних способів отримання коштів на рахунок і він має свої переваги.
Переваги банку:
- гарантія коштів на рахунках державними органами (т.зв. Фонд гарантування вкладів, в ЄС покриття становить 100 000 євро)
- безпосередня робота з готівковими коштами (така можливість є, але в більшості своїй банки зараз не люблять роботу з кешем)
- можливість переказу коштів на депозити
- широка лінійка послуг
- можливість фізичної зустрічі з представником банку, так би мовити помацати де зберігаються Ваші кошти 😊
Якщо все-таки ви хочете звернутися до більш сучасним Діджитал можливостей, то є сенс задуматися і обрати рахунок в …
Електронній платіжній системі
На сьогоднішній день існує потужна альтернатива банку – рахунок в електронній платіжній системі, які дозволяють зручно, швидко і безпечно проводити безготівкові платежі по всьому світу. Відкрити рахунок в платіжній системі можна з будь-якої точки світу.
Платіжна система – це фінансово-технологічна інтернет-платформа, яка не працює з готівкою, а всі платежі зовсім проходять через інтернет. Діджіталізація 😊 За допомоги платіжних систем компанія може приймати оплату від клієнтів з будь-якої точки світу, отримавши такі ж унікальні реквізити як в класичному банку. Також зі свого рахунку компанія може сплачувати інвойси та переказувати кошти на рахунки субконтракторів (співробітникам). Найчастіше подібні сервіси мають дуже зручні інтерфейси онлайн-кабінетів, які нічим не відрізняються від інтернет-банкінгів.
Як відкрити рахунок в платіжній системі?
- Перед відкриттям рахунку ми завжди рекомендуємо перевіряти наявність ліцензій у платіжної системи й уточнити по референсам, хто вже працював. Так як існує багато платіжних систем, які працювали 3-4 роки тому і зараз їх сайти, працюють.ууппппс 😊 з помилкою “404”.
- Відкрити рахунок в платіжній системі може як фізична, так і юридична особа.
По-суті, будь-яка компанія може стати клієнтом платіжної системи.
Сам процес відкриття рахунку в платіжній системі дуже схожий на відкриття рахунку в
банку за технологією:
- ви подаєте заявку
- надаєте пакет необхідних документів (реєстраційних документів + статут)
- заповнюєте анкету KYC, в якій відповідаєте на питання щодо діяльності бізнесу
- проходите відео-ідентифікацію (на вимогу)
- вам відкривають рахунок
У нашій практиці існують деякі випадки, коли клієнтам відмовляють у відкритті рахунків і в платіжних системах. Тому потрібно поставитися уважно до надання інформації при відкритті рахунку.
Важливо! Деякі платіжні системи можуть відкрити рахунок ідентифікуючи тільки керівника, а інші можуть запросити інформацію по всім бенефіціарам (Всім, у кого частка в компанії 25% і більше).
Переваги та недоліки платіжних систем
Переваги
- простий процес ідентифікації за допомогою відео-зв’язку і фото-копій документів без потреби пересилати документи на паперових носіях
- платіжні системи більш гнучкі і орієнтовані на сучасні технології розрахунків, підтвердження платежів і інших фінансових операцій
- більш низькі тарифи у порівнянні з банками
- “М’які” вимоги до наявності реального офісу і співробітників компанії
- відкриття рахунків для офшорних компаній
- деякі банки зачиняють рахунки при продажу компанії, в платіжній системі досить пройти ідентифікацію знову
- платіжні картки можна пов’язати з PayPal та іншими системами
- мають в більшості юзер-френдлі мобільні додатки
Недоліки
- дуже багато молодих систем
- ризик нелегальної діяльності
- обмежена лінійка послуг
- неможливість використання рахунку в якості депозиту
- деякі системи пропонують тільки SEPA переклад (тільки євро) або SWIFT (тільки долари) і не працюють з перекладами в іншій валюті
- працюють виключно за наявності інтернет-з’єднання
Кому підійде рахунок в платіжній системі?
- якщо ви працюєте з послугами, або товарами, які доставляєте по всьому світу, то використання платіжної системи істотно спростить вашу бізнес-діяльність.
- також, платіжні системи – це очевидний вибір фріланс фахівців, що працюють на таких платформах як UpWork, Freelancehunt і ін. Фахівці даного профілю воліють відкривати мультивалютні рахунки в Payoneer, Paysera, PayPal та інших системах.
До речі, для фріланс фахівців в нас є спеціальні умови обслуговування – дізнавайте ТУТ
Для середнього і великого бізнесу, рахунок в платіжній системі допоможе швидко запустити роботу в новій країні, поки йде процес відкриття класичного банківського рахунку і може бути додатковим каналом для диверсифікації ризиків.
Рекомендація від Finevolution:
Якщо ваші замовники – це весь світ, то відкрийтесь світу і зареєструйте аккаунт в платіжній системі!
Фахівці Finevolution з радістю проконсультують вас з питань реєстрації в платіжних системах, по легалізації доходу та інших питань.