sales-tax-usa-thumbnail

Особливості Sales tax в США

Sales tax в США. Особливості та правила
IT, Делавер, Невада, Податки, Реєстрація компанії, США

 

Що таке Sales tax в США?

 

Розпочнемо з важливого ПДВ є в 137 країнах світу, але в США та Японії такого поняття як: ПДВ “податок на додану вартість” не існує. Аналогом звичного ПДВ в США є sales tax. 

 

На території США немає єдиної ставки sales tax, а отже, кожен штат самостійно встановлює його ставку, причому на двох рівнях: 

 

 • state sales tax – на рівні штату

 • local sales tax – на рівні округів/міст

 

Проте його правова природа суттєво відрізняється, адже американський податок з продажів – це збір, що сплачується лише один раз кінцевим споживачем.

 

Об’єктом оподаткування sales tax в США є операції, пов’язані з продажем матеріального особистого майна (його дефініція визначається законодавством кожного штату).

Детальний відео-гайд з оподаткування та відкриття бізнесу в США

Sales tax на digital продукти

Окрему увагу варто приділити постачанню цифрових товарів (різноманітних аудіо, відео записів, електронних книг, що як правило надаються у доступ за плату через стрімінгові платформи). Ситуація в сфері діджитал оподаткування виглядає наступним чином:

 

 • 28 штатів оподатковують цифрові продукти

 • 23 штати не оподатковують цифрові продукти

 • 4 штати не мають податку на роздрібні продажі (Делавер, Монтана, Нью-Гемпшир і Орегон)

 • В штатах, які оподатковують цифрові продукти, ставка податку коливається від 1% до 7%, залежно від стану і типу цифрового блага (digital goods)

 

Загалом, цифрові продукти, або цифрові товари, визначаються як нематеріальні (= не фізичні) товари, які існують в електронному або цифровому форматі. Вони постачаються кінцевому клієнту в електронному вигляді, наприклад, через електронну пошту або онлайн-завантаження.

 

З точки зору оподаткування, існує 6 види цифрових товарів:

 

Вищезазначена інформація релевантна для ІТ-компаній, що розробляють програмне забезпечення, розміщують цифровий продукт та постачають/розповсюджують його, через SaaS платформи, мобільні додатки, веб-сайти тощо. 

 

 • Послуги онлайн-обробки даних

 • Завантажене програмне забезпечення

 • Завантажувані книги, такі як eBooks і Kindle

 • Завантажена музика, цифрові аудіофайли, такі як iTunes та подкасти

 • Завантажені фільми або цифрове відео, наприклад Netflix та Amazon Prime

 • Інші завантажені електронні товари

 

Наприклад, 

Netflix як стрімінговий ресурс розробила діджитал продукт з постачання цифрових відео на оплатній основі. Сюди ж відносяться і Spotify, Megogo та багато інших. Тобто основна суть, що ці компанії розробляють програмне забезпечення у вигляді цифрового продукту та постачають його споживачеві через підписки/покупки

 

Окрім загальних категорій, перерахованих вище, багато штатів мають власне визначення цифрових товарів та послуг.

 

В більшості штатів оподаткуванню підлягають вичерпний перелік послуг, згідно з законом. Проте в інших штатах податок може стягуватися практично з усіх послуг.

Декілька цікавих фактів про Sales tax в США

 • з 50 штатів local sales tax сплачується тільки в 38, при цьому ставки локального податку не лише конкурують з state sales tax, але й можуть перевищувати його;

 • найвищі ставки sales tax (комбіновані) в США діють в 5 штатах: 

  1. Теннессі (9,55%) 

  2. Луїзіана (9,52 %)

  3. Арканзас (9,51 %)

  4. Вашингтон (9,23 %)

  5. Алабама (9,22%)

 • жодні ставки state sales tax не змінилися відколи Юта зібрала найбільшу суму податку з продажів в США, збільшивши зібрану державою частку свого податку з 5.95 % до 6.1 % у квітні 2019 року.

 

Отже, ставки Sales tax (нашого аналогу ПДВ) варіюються залежно від штату, проте деякі з них можуть пропонувати знижені або нульові ставки на певні види товарів, наприклад, продукти харчування або комунальні послуги.

Повний перелік комбінованих Sales tax в США

Нижче в таблиці ви знайдете повний перелік % sales tax в США, актуальні на 2021 рік.

 

Sales tax США 2021 Finevolution

 

Хто повинен реєструватися платником sales tax?

Будь-яка фізична або юридична особа, підприємницька діяльність якої підпадає під sales tax. Поняття підприємницької діяльності різниться в залежності від штату, проте правило одне: 

 

 • якщо ваша діяльність підпадає під «ведення бізнесу», то до початку здійснення продажів/надання послуг потрібно зареєструватися та отримати ліцензію/дозвіл/сертифікат на податок з продажу

 

Але основна тенденція серед штатів – встановлення зв’язку підприємця  зі штатом та «економічних порогів» здійснення його діяльності. Так, особа підлягає оподаткуванню тільки в тому випадку, якщо наявні ознаки фізичної присутності в штаті, а також залежно від кількості проведених транзакцій, укладених угод тощо. Навіть якщо оборот компанії не перевищує лімітів, то вона все одно може зареєструватися платником податку з продажу і буде нести такі ж обов’язки.

 

Надання послуг підлягає оподаткуванню залежно від місця, де вони надаються або там, де отримана кінцева вигода. Проте, як правило, послуги з експорту за межі США податком з продажу не обкладаються. 

 

Зовсім інша ситуація з імпортом послуг, адже вони є об’єктом оподаткування sales tax, згідно з законодавством штату в якому вони надаються. При цьому, якщо постачальник не стягує податок з послуг, що підлягають оподаткуванню та надаються або отримуються в штаті, покупець може нести відповідальність зі сплати податку за користування цією послугою. 

 

В США відсутня система відшкодування податку з продажу, проте штати пропонують різні звільнення від оподаткування залежно від виду здійснюваної діяльності. Винятки конкретно визначені у законодавстві конкретного штату, а тягар доведення звільнення лежить на платнику податків.

 

Сподіваємося що цей короткий гайд з sales tax в США був для вас корисним. Також завітайте до нашого блогу, де ми розповідаємо про заповнення форми W-8BEN та про переваги реєстрації бізнесу в США.

 

Будемо раді відповісти на ваші питання. Пишіть на fin@finevolution.com.ua або залишайте запит через форму нижче, або Viber/Telegram чат.

ПДВ (VAT) в Європі

Повідомлення про КІК

Дякуємо ;)! Ваш лист надіслано.
Ми надамо відповідь найближчим часом
astronaut astronaut's hand