reyestracziya-kompaniyi-v-ssha-thumbnail

Реєстрація компанії в США

Податки, банки, реєстрація бізнесу, податкове резидентство
Відкриття банківського рахунку, Делавер, Невада, Податки, Реєстрація компанії, США

 

Все частіше підприємці бажають релокувати свій бізнес закордон. При виборі юрисдикції виникає питання куди ж інвестувати найвигідніше?! Звичайно, ми радимо держави з високим рівнем економічного розвитку, щоб не прогадати з ринками та клієнтами. Важливим аспектом є можливість легально мінімізувати податкові навантаження. В розрізі цього пропонуємо розглянути Сполучені Штати Америки як правове поле для ведення бізнесу.

 

Що потрібно знати про реєстрацію бізнесу в США?

 

  • По-перше, завдяки федеративному устрою цієї країни, Ви можете обирати із 50 штатів в кожному з яких свої закони та вимоги. Така варіативність допомагає зареєструвати бізнес з урахуванням його особливостей в найбільш комфортному місці.
  • По-друге, окрім прозорої правової системи і постійної стимуляції розвитку підприємницької діяльності з боку держави, Америка пропонує зекономити на податках у так званих «нульових» штатах (наприклад, Вайомінг, Невада, Техас та інші). Це означає, що на рівні штату реєстрації компанії, ставка податку на прибуток становитиме 0%.
  • По-третє, США прекрасна юрисдикція для стартапів, оскільки займає лідируючі позиції в різноманітних сферах на світовому ринку, і відповідно створює конкурентоспроможне середовище для ІТ галузі, фінансових та бізнес послуг, машинобудування, фармацевтики тощо.

 

Важливим моментом при реєстрації компанії є вибір її організаційно-правової форми, адже це впливає на структуру та оподаткування бізнесу. В США найбільш популярними та затребуваним є Limited Liability Company та С-corporation.

Детальний відео-гайд з оподаткування та відкриття бізнесу в США

В чому ж основна відмінність та яку форму краще обрати?

  • LLCлегальна форма товариства з обмеженою відповідальністю, засновником якого може бути один власник, що одночасно прирівнюється до члена компанії. Головна перевага тут – оподаткування, яке здійснюється наступним чином: на федеральному рівні корпоративний податок відсутній, ставка індивідуального податку на прибуток є прогресуючою та залежить від бази оподаткування (0-37%). На рівні штатів податок варіюється від 0 – 15%, але при виборі вище згаданих «нулівок», податок дорівнює 0%. В залежності від кількісного складу членів компанії, Податкова служба Америки (IRS) може класифікувати LLC як корпорацію або партнерство. В свою чергу власник має право подати Заяву про вибір форми класифікації (Entity Classification Election) в цілях федерального оподаткування та ідентифікувати свою компанію як «прозоре утворення», таким чином, уникнувши додаткових зобов’язань. Одним із нюансів є обмеження на види діяльності, що не можуть здійснюватися LLC (банківська, страхова тощо).
  • C-corporation один із видів корпорації, що використовується нерезидентами США з метою залучення публічного інвестування. Така форма більш вигідна для високоприбуткового бізнесу, який планує активно розвиватися, а його засновник хоче відкрити корпоративний/особистий рахунок в американському банку або ж іммігрувати. Основна різниця з LLC полягає в оподаткуванні, яке в цьому випадку здійснюється на двох рівнях: федеративний податок на прибуток корпорації за єдиною ставкою 21% плюс індивідуальний податок на прибуток за прогресивною ставкою від 0-37%. На регіональному рівні прибуткові податки сплачуються за ставкою від 0-15%, проте можна обрати штат «нулівку».

Податкові особливості США

У США введений «франшизний» податок – щорічний збір за реєстрацію у тому чи іншому штаті. По аналогії з нашим законодавством його можна визначити як своєрідну форму плати за ліцензію, що зазвичай справляється за фіксованою ставкою. Наприклад, у штатах Делавер та Невада сума «франшизного» податку становить 250$, а в Арізоні – 80$.

 

Велика плутанина виникає з абревіатурами податкових номерів, які використовує американська IRS. Давайте розберемо 3 найважливіших для власника бізнесу в США. Подібними за своєю функцією є EIN та TIN. Перший являє собою ідентифікаційний номер платника податку для компаній. Він використовується для ідентифікації суб’єктів господарювання в податкових цілях. В свою чергу TIN є його аналогом, проте видається компаніям, що мають працівників.

 

Окремим ідентифікаційним номером платника податку є ITIN, що присвоюється фізичним особам для їх ідентифікації в цілях оподаткування. Він видається лише тим особам, що не мають права або підстав отримати SSN (social security number), тобто іноземцям/нерезидентам.

 

Дізнайтеся більше про податок з продажів у США за посиланням.

Відкриття банківського рахунку в США

Питання щодо відкриття банківського рахунку є складним, оскільки на сьогоднішній день зробити це дистанційно неможливо. Обов’язковою є фізична присутність в США, проходження комплаєнс процедури, наведення доказів, що саме Ви є власником бізнесу та плануєте здійснювати його на території штатів. Альтернативним варіантом стали платіжні системи в яких можна відкрити корпоративний рахунок та здійснювати/приймати перекази. Оскілки їх кількість та запропоновані умови дуже різноманітні, краще проконсультуватися зі спеціалістами, щоб підібрати найкращий варіант саме для Вашого бізнесу.

 

Законодавство США передбачає дворівневе декларування доходів. На федеральному всі питання щодо подання декларацій вирішує IRS, тоді як на рівні штатів влада належить місцевим податковим органам. Оскільки прибуток LLC оподатковується тільки після його розподілу між учасниками, то вони повинні подавати індивідуальні податкові декларації. 

 

Основна тенденція – перехід на електронний спосіб комунікації з суб’єктами господарювання. У випадку порушення податкових норм та несплати податків, з Вас будуть стягуватися відсотки і штраф за прострочення платежів.

 

Оскільки вимоги до засновників компаній необмежені (може заснувати нерезидент/юридична або фізична особа), то і потреби у номінальному директорі немає. Управління LLC здійснюється або учасниками або назначеним директором, тоді як C-corp обов’язково потрібен директор (може бути акціонером).

 

Отже, враховуючи рівень правової культури та економіки Штатів, у поєднанні з великими ринками та платоспроможними клієнтами, ми однозначно рекомендуємо Вам розглянути саме цю юрисдикцію для реєстрацію бізнесу.

 

Ми працюємо з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 19.00. Для отримання консультації надсилайте запит через форму нижче, або пишіть у Telegram/Viber чи Whatsapp.

КІК чи не КІК?

Податкова амністія в Україні

Дякуємо ;)! Ваш лист надіслано.
Ми надамо відповідь найближчим часом
astronaut astronaut's hand