Poland. Business Harbour для українців
З 13 липня польський уряд розширив програму Poland. Business Harbour для українців.
Poland. Business Harbour – програма, запропонована Польщею, метою якої є співпраця та залучення іноземних спеціалістів/компаній в сфері ІТ. Сама країна позиціонує дану ініціативу як комплекс інструментів і послуг, що допоможе громадянам східних країн бути більш успішними за допомогою знань, сучасних стандартів і тісних торгових контактів з світом. Основна ідея програми полягає в тому, щоб спростити візовий процес для бажаючих взяти у ній участь, а також можливість перевезти в Польщу свою родину. Цільовою аудиторією даного проекту є ІТ-спеціалісти, які можуть працювати як ФОПи з польськими ІТ-компаніями, або ж як ФОПи – фрілансери; стартапи, що зацікавлені в запуску або розширенні своєї діяльності в Польщі; малі, середні та великі підприємства, що хотіли би здійснити релокацію підприємницької діяльності.
Poland.Business Harbour для IT
Для ІТ-спеціалістів Business Harbour передбачає 3 умови для участі і 3 кроки для її реалізації. Щодо умов, то такий спеціаліст повинен надати доказ зацікавленості в працевлаштуванні в одній із компаній-партнерів (список польських ІТ-компаній, що на умовах партнерства беруть участь в даній програмі), мати досвід у даній сфері не менше року, а також відповідну освіту. Щодо реалізації:
- 1 крок – отримати лист-підтвердження від однієї з польських компаній-партнерів. За даною програмою особі надається список ІТ компаній, які пропонують працевлаштуватися. У тому випадку, якщо така компанія підтвердила Вашу кандидатуру на певну посаду, Вам надається лист (достатньо електронного) як доказ зацікавленості у співпраці з Вами.
- 2 крок – зв’язатися з консульською установою та заповнити візову заяву (онлайн, або, при записі на прийом, заяву можна подати особисто в консульство, у візовий центр або надіслати поштою). Заяві на отримання візи через програму Business Harbour буде надано пріоритет. Якщо Ви хочете переїхати із сім’єю, одразу повідомте про це консула. Далі – очікуєте погодження заяви
- 3 крок – заповнити форму з метою попередньої реєстрації (онлайн) для подачі необхідних документів.
- 4 крок – особисто подати документи.
Документи для отримання національної візи по програмі «Poland. Business Harbour»
Перелік трохи вражає, але:
- а) візова анкета з вклеєною фотографією.
- б) внутрішній паспорт або ID картка разом із витягом з державного демографічного реєстру або довідкою про реєстрацію місця проживання.
- в) підписаний клієнтом закордонний паспорт, що відповідає наступним вимогам:
- дійсний принаймні 3 місяці після дати останнього запланованого виїзду з території країн ЄС;
- містить принаймні дві вільні сторінки (для віз) і виданий не раніше, ніж 10 років тому.
- г) оригінал та копія страхового медичного полісу на весь період вашого перебування.
- ґ) запрошення однієї з фірм – партнерів, яка виявила зацікавленість в вашому працевлаштуванні. Список даних фірм знаходиться за посиланням: https://www.gov.pl/web/poland-businessharbour
- д) документ, що підтверджує вищу технічну освіту (ІТ), або документ, що підтверджує щонайменше один рік досвіду в галузі інформаційнотехнологічних технологій. У випадку подачі документів разом із членами родити (Чоловік/Дружина, неповнолітні діти ) слід надати:
- е) документ підтверджуючий родинні зв’язки ( Свідоцтво про одруження, свідоцтво про народження ).
- є) для осіб до 18 років:
-
- Нотаріально завірений дозвіл від батьків/офіційних опікунів (надається навіть у випадку спільної подорожі) на відкриття візи та виїзд дитини за кордон (оригінал і ксерокопія).
- Оригінал та ксерокопія закордонного або внутрішнього паспорта батьків.
- Свідоцтво про народження – оригінал і ксерокопія.
-
- 5 крок – після розгляду поданих Вами документів, Ви отримуєте візу і можете виїжджати в Польщу.
Етапи залучення Poland. Business Harbour
В рамках програми Poland Prize було обрано операторів – досвідчених прискорювачів та фундаменти, що підтримують стартапи. Процес залучення до програми передбачає, що Ви повинні звернутися до одного із запропонованих операторів та пройти два етапи:
-
«м’яке приземлення» і розвиток – підтримка стартапу, починаючи з формування команди, закінчуючи розробкою продукту.
В рамках етапу I стартап може отримати грошову субсидію не більше 50 000 PLN, призначених для покриття витрат, необхідних для реалізації до 3 місяців діяльності.
Якщо було встановлено задокументовану співпрацю з діловим партнером, розпочинається наступний етап:
-
прискорення – пілотна організація стартового рішення, після – заходи спрямовані на максимізацію результатів.
В рамках етапу II стартап може отримати грошову субсидію не більше 250 000 PLN, призначену для покриття витрат на прискорення заходів, необхідних для пілотного впровадження стартового рішення.
Кроки реалізації ті ж самі, що і в попередньому випадку, але спочатку команда оператора розглядатиме Вашу заявку на предмет можливості встановлення ділових та інвестиційних зв’язків в Польщі.
Переваги Poland. Business Harbour
Для підприємств-учасників програми в рамках Польського агентства інвестицій та торгівлі було створено фахову команду досвідчених експертів, які забезпечать ефективний процес релокації підприємницької діяльності. Зокрема:
-
консультування з формальних питань, пов’язаних з перенесенням компанії або створенням філії;
-
підготовка ринкової та галузевої інформації;
-
опрацювання інформації про інвестиційні заохочення;
-
організація зустрічей B2B;
-
підтримка в контактах з адміністрацією та комунікаційна підтримка.
Якщо у Вас виникли питання щодо процесу або умов отримання візи – спеціалісти Finevolution проконсультують та здійснять супровід Вашої релокації в Польщу.