obirayemo-finansovu-strukturu-kompaniyi-v-estoniyi-thumbnail

Обираємо фінансову структуру компанії в Естонії

Фінансова структура компанії в Естонії
Естонія, Реєстрація компанії

 

Якщо ви потрапили на цю статтю, це означає що прийшов час зареєструвати свою діяльність в одній з найпопулярніших для це країн? Вітаємо.

У даній статті ми розкриємо найважливіші, на наш погляд, фінансові нюанси реєстрації компанії в Естонії.

Хто ж може зареєструвати компанію в Естонії?

 

Компанія може бути зареєстрована громадянином (резидентом) будь-якої держави без обмежень. Щодо структури компанії, то вона має включати засновників (1 і більше), членів правління (management board member) – тобто директорів (1 і більше). Засновник може бути одночасно і директором. Єдиний нюанс, що в компанії, в якій засновниками є нерезиденти, має бути контактна особа – резидент Естонії, що проживає на території Естонії.

 

Його функціонал простий – приймати кореспонденцію від державних органів, і в разі потреби представляти інтереси компанії. Така важлива особа до всієї її важливості, не має права розпоряджатися компанією і/або банківськими рахунками. Ось так…

Сценарії реєстрації компанії в Естонії

  • Перший – реєстрація компанії + відкриття банківського рахунку поза Естонією (наприклад, Швейцарія, Польща, Угорщина і т.д.). Даний сценарій дозволяє користуватися пільговим оподаткуванням і мати працюючий банківський рахунок в іншій країні.
  • Другий – реєстрація компанії + відкриття банківського рахунку в Естонії. До початку 2017 році естонські банки охоче відкривали банківські рахунки для естонських компаній, які були зареєстровані громадянами країн СНД (Україна, Росія і т.д.). Навіть робили це віддалено. Але взимку 2017 року настали кардинальні зміни в банківському середовищі Естонії, які були викликані низкою скандалів з відмиванням грошових коштів нерезидентами, що потягнуло за собою величезні штрафи і повну трансформацію вимог банків до корпоративних клієнтів.

Банки стали вимагати підтвердження міцного зв’язку компанії, для якої відкривається банківський рахунок, з Естонією. Під цим зв’язком банки визначили:

  • наявність офісу в Естонії – підтвердження у вигляді договору оренди / купівлі офісу в Таллінні. Це можуть бути невеликі офіси (10,15 м2) вартістю близько 100 євро / місяць. Важливо, що далі банк буде контролювати щомісячну оплату оренди офісу з банківського рахунку компанії.
  • наявність співробітників у компанії. На практиці зараз оформляється мінімум 1-2 співробітника, це може бути директор та секретар / персональний асистент, або бухгалтер. Мінімальні витрати з податків на 1 співробітника становлять 150 євро / місяць.
  • наявність контрактів з місцевими естонськими контрагентами. Під даною вимогою мається на увазі, що у компанії повинні бути домовленості про співпрацю з естонськими компаніями. Не так давно ця вимога доповнилась 1 нюансом – надані до банку контракти повинні бути укладені з естонською компанією, в структурі якої є резидент Естонії.

А тепер підсумуємо усі інформацію 🙂

Відкрити банківський рахунок в Естонії найбільш реально для компанії, яка в дійсності буде вести там діяльність. Якщо ви плануєте використовувати компанію “віртуально” без наявності справжньої діяльності, то варто звернути увагу на сценарій відкриття банківського рахунку в інших країнах, де немає таких жорстких вимог.

 

Якщо ж йти по шляху відкриття банківського рахунку в Естонії, то контрагентів потрібно шукати виходячи з портрета вашого потенційного замовника, а офіс потрібно орендувати одразу перед візитом до банку.

 

У будь-якому випадку, рекомендуємо проконсультуватися з фахівцями з фінансово-правового структурування бізнесу.
Якщо у вас залишилися питання по темі статті – просто напишіть нам, натиснувши на кнопку нижче .

 

Хай щастить!

ФОП чи ТОВ, ось в чому питання?

Радість для бізнесу: хвиля валютної лібералізації

Дякуємо ;)! Ваш лист надіслано.
Ми надамо відповідь найближчим часом
astronaut astronaut's hand