novij-zakonoproekt-dlya-it-biznesu-thumbnail

Новий Законопроект для IT-бізнесу

Новенький закон для IT
IT, Податки

Не встигли ми відійти від новини про 5 групу ФОП для IT, так нас потішили новими «ідеями» як спростити життя айті сектору.

 

Напевно, почнемо з пояснювальної записки, щоб було простіше зрозуміти, про що піде мова:

«У 2013 році Україна зайняла 68 місце в рейтингу розвитку інформаційних та комунікаційних технологій Міжнародного союзу електрозв’язку ООН серед 157 країн.
Одночасно, за оцінками Світового банку до 2015 року Україна може зайняти шосте місце в світі за обсягом IT-експорту за умови подальшої цілеспрямованої державної підтримки індустрії програмної продукції.
Експорт українських ІТ-послуг у 2013 році оцінюється майже в 1,4 млрд. дол. США., що майже на 28% більше показника минулого року, але складає не більше 1% світового обсягу»

 

Нікому не здається, що це пояснення дає трохи спотворені дані? Відчуття, що ми загубилися в просторі і часі. Чи то старі дослідження, то чи помилка в датах …

Мета законопроекту

Основна мета нового законопроекту – зробити з України ТОП-аутсорс країну світу і випередити Індію, Бразилію, Білорусь, Грузія та Румунію! На думку законодавців, Україна залучає лише тим, що IT ринок «сидить» на єдиному податку і використовує групи ФОПів. Але це жодним чином не збільшує капіталіцізацію компаній і їх інвестиційну привабливість. Ну, і звичайно менше грошей заходить до бюджету.

Пігулки для IT

Новий закон розробить «emergency box» для айті фахівців, а саме:

💊 До 1 січня 2025 року наймані співробітники – IT-фахівці будуть платити 9% ПДФО, і 5% ЄСВ
💊 Класифікатор професій – покаже ким насправді є співробітники IT сектора, і введе особливий порядок реєстрації таких суб’єктів індустрії програмної продукції.
💊 Є мінімальні суми податків, які повинні бути сплачені:

 

-НДФЛ – 1502 грн. Цю суму вирахували, як нарахований за ставкою 18% податок на дві мінімальні зарплати. Отже, при збільшенні останньої, виросте і пропоноване обмеження.

-ЄСВ – 1 837 грн. (Базова ставка ЄСВ 22% з двох мінімальних зарплат), максимальний обмежений 13 770 грн. (Ті ж 22% але від 15 мінімальних зарплат). Автори проекту чесно зізнаються, що такий підхід буде економічно вигідним для окладів від 9 до 66 мінімалок. Тобто від 37 тис. грн. до 275 тис. грн.

 

Начебто все дуже гарно звучить, але для отримання подібних пільг, компаніям знадобиться зареєструватися як суб’єкт індустрії програмної продукції. Для підтвердження права на застосування пільгового оподаткування контролюючий орган повинен провести документальну позапланову невиїзну перевірку платника. Залишається питання, як буде проходити ця перевірка?

Підсумки

Законопроект №10094-1 дуже з одного боку виглядає як продовження гучного законопроекту про 5 групу ФОП №10094 або ж, як альтернативний варіант.
Зміни грядуть, але залишається питання: що краще для IT – 5 група або трудові відносини. Сподіваємося, що наші законотворці знайдуть компроміс і «поліпшать» наше життя в правильне русло.

 

Якщо у вас залишились питання – пишіть нам!

Хай щастить!

Оподаткування ПДВ в IT бізнесі

Фіча - Страхування відповідальності IT-компанії

Дякуємо ;)! Ваш лист надіслано.
Ми надамо відповідь найближчим часом
astronaut astronaut's hand