kik-zvitnist-pomylky-ta-povidomlennya-vid-dps-thumbnail

КІК звітність: помилки та повідомлення від ДПС

КІК звітність: помилки та повідомлення від ДПС
КІК, Україна

 

Цей матеріал стосується тих власників іноземних компаній, які у травні 2024 вже подали КІК звітність, незалежно від того, була вона скороченою чи повною, а також тих підприємців, які подали КІК повідомлення, але не подали КІК звітність. 

 

Для багатьох успішне завершення весняної кампанії  “КІК звітність 2024” стала радістю, але деякі підприємці вирішили “почекати” зі звітами в надії на скасування штрафів через воєнний стан. Однак, Податкова служба не забула про свої обов’язки й активно надсилає запити на пояснення. Наші клієнти також почали отримувати “листи щастя”.

 

Серед найпоширеніших запитів:

  • Відсутність Повідомлення по КІК
  • Неподання звітів КІК
  • Подання скороченого звіту по КІК за 2022 рік

 

ДПС навіть опублікувала ТОП-10 помилок, які були допущені під час складання звітів КІК. Як реагувати на такі запити? Які можливі штрафи? Як виправити помилки? Далі у нашому матеріалі.

 

ТОП-10 помилок у КІК звітності від ДПС

КІК Звіт помилки від ДПС

  1. Невірне зазначення виду контролю: Контролюючі особи часто помилково вказують вид контролю, що впливає на коректність подання звітності.
  2. Невірне зазначення фінансового року: Часто припускаються помилки у вказівці дат початку та закінчення фінансового року, що може призвести до неточностей у звітах.
  3. Невірне відображення коду країни: Використання неправильних кодів країн може спричинити плутанину та додаткові запити від ДПС.
  4. Невірне відображення коду та назви валюти: Некоректне зазначення валюти звітності та середньозваженого курсу НБУ часто стає причиною помилок у звітах.
  5. Арифметичні помилки при розрахунку скоригованого прибутку: Неправильний розрахунок скоригованого прибутку КІК може вплинути на об’єкт оподаткування.
  6. Арифметичні помилки при розрахунку розміру прибутку: Помилки в розрахунках розміру прибутку можуть призвести до невірного нарахування податкових зобов’язань.
  7. Невідображення операцій з нерезидентами: Неповне або неправильне зазначення операцій з нерезидентами, зареєстрованими у державах, що включені до переліку КМУ, є поширеною помилкою.
  8. Невідображення операцій з нерезидентами-пов’язаними особами: Не завжди вказуються всі операції з нерезидентами-пов’язаними особами, що може викликати додаткові запити від ДПС.
  9. Невідображення операцій КІК: Помилки у відображенні операцій КІК, організаційно-правова форма яких включена до переліку КМУ, можуть призвести до неправильного звітування.
  10. Відсутня інформація про суму прибутку КІК від постійного представництва: Некоректне або неповне відображення прибутків, отриманих від постійних представництв в Україні, є частою проблемою.

 

Для тих, хто вагається, чи варто подавати КІК звітність у разі скасування штрафів, рекомендуємо ознайомитися з матеріаломЧому варто подавати КІК звітність навіть при скасуванні штрафів”. У статті пояснюється, що, попри тимчасове відтермінування штрафних санкцій, обов’язок щодо звітності залишається, а відсутність своєчасного подання може призвести до неприємних наслідків у майбутньому. Податкова продовжує контролювати дотримання законодавства, і порушення можуть призвести до штрафних санкцій.

 

Зверніть увагу на правильність визначення форми контролю компанії!

 

У більшості випадків це формально-юридичний контроль. Однак, у разі складної організаційної структури або непрямого володіння компанією, виникають ознаки фактичного контролю. Це особливо важливо для холдингових компаній зі складною структурою власності.

Дивись відео про КІК та ДПС повідомлення

Клієнтські кейси КІК звітності

  • Клієнт зареєстрував компанію у ЄС у лютому 2023 року.

Запит: Повідомлення та звіти по КІК подано не було. Клієнт звернувся по допомогу, оскільки звернув увагу, що штрафні санкції відтермінували до кінця воєнного стану, а не скасували їх.

Рішення: Оскільки штрафу за несвоєчасне подання повідомлення не передбачено, необхідно якнайшвидше подати повідомлення КІК у податкову. Другим етапом – підготувати та подати повний звіт про КІК за 2023 рік та Декларацію про майновий стан із додатком КІК.

  • Клієнт зареєстрував компанію у листопаді 2023 року. Повідомлення по КІК подав вчасно.

Запит: Прийшов запит із податкової про неподання звіту КІК за 2023 рік.

Рішення: Подано лист до податкової з обґрунтуванням, згідно з яким звіт по КІК має подаватися у 2025 році.

  • Клієнт володіє публічною компанією, звіти не подавалися.

Запит: Прийшов запит від податкової про неподання звітів КІК за 2022-2023 роки.

Рішення: Роз’яснено наслідки та можливі штрафні санкції, підготовлено та подано звіти.

  • Клієнт є бенефіціаром із різною часткою володіння у 5 компаніях (існують з 2020 року).

Запит: Лист від податкової про невірне визначення форми контролю та запит на пояснення, чому подано скорочені звіти за 2022 рік.

Рішення: Аналіз структури компаній, визначення відповідної форми контролю, подання відкорегованих КІК звітів, роз’яснення наслідків та можливих штрафних санкцій, підготовка та подання повних звітів за 2022 рік.

 

Якщо ви потребуєте допомоги з підготовкою та поданням КІК звітності, або у вас є питання чи ви потребуєте консультації з КІК, наші експерти завжди готові допомогти. Допоможемо уникнути штрафів та непорозумінь із ДПС. Надсилайте запит через форму нижче, або пишіть у Telegram/Viber, WhatsApp. Ми працюємо з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 19.00.

Альтернативна банку Mercury для українців

Дякуємо ;)! Ваш лист надіслано.
Ми надамо відповідь найближчим часом
astronaut astronaut's hand