it-visa-poland-thumbnail

Польська IT віза. Як отримати?

IT віза. Польща IT.
Business Harbour, IT, Бізнес в ЄС, Польща

 

З червня 2021 року Польща спростила можливість отримання IT візи. І це було передбачувано, адже останні декілька років кількість IT компаній і фахівців у Польщі збільшилася в кілька разів.

 

За даними Clutch, у 2021 році кількість представлених IT компаній на території Польщі налічує понад 3 тисячі. А кількість фахівців, що працюють у цій сфері, понад 250 тисяч. І цей процес можна сміливо назвати “Айті бумом”.

 

Саме цей фактор вплинув на розширення програми Poland.Business Harbour, в рамках якої фахівці з IT та суміжних сфер можуть отримати національну візу Польщі терміном на 1 рік за спрощеною процедурою. Станом на листопад 2021 року,  програма Poland.Business Harbour доступна для громадян України, Білорусії, Росії, Вірменії, Молдови та Грузії.

 

Раніше ми публікували розширений матеріал про переваги Poland.Business Harbour, де детально описували усі нюанси програми та кроки для участі в ній. Але цей матеріал дозволить вам за 3 хвилини дізнатися базову інформацію та прийняти рішення – брати участь чи ні.

 

Що я отримаю з IT візою у Польщі?

 

Такий формат візи дає повне право IT фахівцю працювати на будь-яку компанію Польщі без отримання додаткових дозволів на працевлаштування. А також оформити себе як приватний підприємець. І це важливий фактор як для розвитку айті сфери Польщі, так і для айті фахівців. Адже раніше зареєструвати індивідуальну підприємницьку діяльність на території Польщі могли не всі.

 

Як IT спеціалісти жили без Poland.Business Harbour?

 

До 2021 року, щоб стати ПП (без польського коріння) IT фахівцеві потрібно було прожити 5 років на території Польщі, отримати постійну посвідку на проживання чи карту поляка (якщо у вас у родинному дереві були/є польські пращури) і тільки після цього, айті фахівець міг зареєструвати себе як приватний підприємець.

 

Безперечно, такий процес уповільнював інтеграцію технічних спеціалістів із за кордону в польське середовище IT бізнесу і значно знижував привабливість країни для релокейту.

Які переваги участі у PBH для IT фахівців?

 

 • По-перше – це отримання права на проживання. IT спеціаліст, який працює в Польщі як приватний підприємець, може отримати право на проживання строком на 1 рік, з подальшим продовженням. Також у рамках програми, він може оформити право на проживання для своїх дітей та чоловіка/ги.
 • По-друге, приватний підприємець у Польщі розцінюється як офіційне джерело доходу, що дає підприємцю доступ до банківських послуг, банківського іпотечного кредитування, а це означає

 

Що беручи участь у програмі Poland.Business Harbour – ви можете жити у Польщі та прикупити власну нерухомість у рамках іпотеки. Звучить як план!

Документи для отримання польської IT візи

 

Спочатку необхідно підготувати певний список документів, а саме:

 

 • Заява (вона ж, візова анкета)
 • Актуальна фотографія, зроблена не більше ніж за 3 місяці до подання документів
 • Внутрішній паспорт або ID карта громадянина тієї країни, від якої ви плануєте подаватися
 • Біометричний закордонний паспорт, дія якого актуальна щонайменше 3 місяці після дати останнього запланованого виїзду з території Польщі
 • Страхування на весь період перебування, з мінімальним покриттям 30 тис. євро
 • Документи, що підтверджують мету поїздки – запрошення від приймаючої сторони, компанії, яка входить до програми PBH перелік учасників
 • Якщо ви плануєте релокейтнутися разом із сім’єю – вам необхідно надати свідоцтво про шлюб, народження дитини

І останні, але вирішальні документи, які подаються обов’язково, але на вибір:

 

 • Надати докази зацікавленості у працевлаштуванні в одній із компаній-партнерів
 • Мати досвід роботи в IT не менше 1 року з наданням довідки з місця роботи
 • Документи, що підтверджують наявність вищої профільної освіти. Якщо ви маєте освіту столяра, але працюєте Golang девелопером – то вам обов’язково необхідне підтвердження вашої професійної компетенції

ВАЖЛИВО!

Багато компаній замовчують про цей момент, що може призвести до витраченого часу й грошей на підготовку документів!

 

Отримайте конусльтацію з полької IT візи

Як зареєструвати приватного підприємця?

 

Тепер із програмою PBH зареєструвати себе як ПП не складе проблем, адже весь процес відбувається онлайн. Для оформлення вам знадобляться:

 

 • Індивідуальний податковий номер PESEL
 • Електронний підпис e-puap
 • Заява на відкриття ПП (онлайн)
 • Банківський рахунок
 • 2-3 дні вашого часу

Чи може спеціаліст до 18 років отримати IT візу до Польщі?

 

До 18 років можна отримати візу не за програмою PBH, а студентською, яка при настанні 18 років дає право зареєструвати ПП у Польщі

 

Важливо!

До 18 років офіційне працевлаштування можливе (але за певних умов), а от оформлення ПП у Польщі до 18 – ЗАБОРОНЕНО

 

Якщо ви студент і плануєте здобувати освіту в польському ВНЖ з технічної спеціальності, або близько-технічної та ваша освіта підходить для майбутньої роботи/стажування в IT компанії, то у вас є право брати участь у Poland.Business Harbour з 18 років. Звичайно вам необхідно підтвердити що ви дійсно айтішник за допомогою навчальної візи та підтвердження з боку ВНЗ, про те, що ви дійсно зараховані, або навчаєтесь.

 

І як тільки вам виповниться 18 – на вас чекають безмежні можливості польського айті 🙂

 

 

Сподіваємося, що ця інформація допомогла вам розібратися з базовими вимогами до участі в Poland.Business Harbour і у перспективі ви станете щасливим власником польської IT візи.

 

Якщо у вас залишилися питання – напишіть нам через форму на сайті (відкривається при натисканні на кнопку) або на наш відкритий канал Viber/Telegram (посилання на них ви знайдете нижче). Наша команда буде рада проконсультувати вас !

Інвестиційна привабливість України

ПДВ (VAT) в Європі

Дякуємо ;)! Ваш лист надіслано.
Ми надамо відповідь найближчим часом
astronaut astronaut's hand