form-w8ben-thumbnail

Які існують форми W8 та яку краще обрати. W-8BEN?

Податкові особливості та отримання зниженої ставки (менше 30%) податку за формою W-8BEN
Вайомінг, Делавер, Закон, Звітність, Невада, Податки, США

 

Форми W-8  подаються іноземними фізичними та юридичними особами  їх контрагентам – платникам withholding tax в США. Основна мета заповнення – підтвердити країну проживання в цілях оподаткування та доведення права на знижену ставку (менше 30%) податку згідно з міжнародними угодами. Ви не повинні подавати її в IRS, а надати партнеру з яким співпрацюєте в США. Відповідно останній стає податковим агентом по сплаті  withholding tax, оскільки Ви отримали доходи з джерелом їх виникнення в Штатах.

 

Таким чином, Форму W-8 повинні заповнювати особи,що не мають громадянства/реєстрації або місця проживання/знаходження в США, але працювали та отримували дохід звідти. Резиденту Америки таку Форму подавати не потрібно.

Які існують форми W-8 і чому форма W-8BEN найпопулярніша?

Загалом існує 5 Форм W-8, вибір якої залежить від того чи Ви фізична особа чи юридична, а також від характеру отриманого особою доходу. Вони дійсні протягом року, в якому були підписані та ще 3 роки після цього.  Як вже було зазначено, запрошує Форму не IRS, а Ваш контрагент в США.

 

  • Форма W-8BEN подається іноземними фізичними особами, що отримують певний вид доходу в США. Такий дохід може бути у формі дивідендів, роялті, оплати за надані послуги тощо та оподатковуватися за ставкою 30%. Подавши Форму W-8BEN особа має право на зниження ставки або взагалі на звільнення від оподаткування, якщо між США та країною в якій така особа знаходиться діє Договір про податок на прибуток. Аналогічною є Форма W-8BEN-E, тільки вона подається юридичними, а не фізичними особами. 

  • Форма W-8ECI подається іноземними фізичними особами, які займаються торгівлею або бізнесом і отримують дохід із джерел походження в США. Надходження таких доходів називають ще «ефективно зв’язаним доходом», незалежно від того чи існує насправді зв’язок між торгівлею/бізнесом та доходом, отриманим в Штатах в конкретний рік. Ставка податку в такому випадку становить не 30%, а є прогресивною, яку платять громадяни США та іноземці-резиденти. Щоб Ваш дохід кваліфікувався як «ефективно зв’язаний», торгівлею або іншою комерційною діяльністю потрібно займатися протягом податкового року. 
  • Форма W-8EXP використовується деякими отримувачами платежів з США з метою зменшення або звільнення від податків. До них відносяться іноземні органи влада, фонди, організації звільнені від оподаткування, іноземні банки-емітенти. 
  • Форму W-8IMY заповнюють посередники, а її мета – підтвердити, що юридична або фізична особа отримувала платежі, які підлягають оподаткуванню від імені іноземця.

 

Наприклад, це можуть бути іноземні особи або іноземні відділення осіб з США, які підтверджують, що вони є кваліфікованим посередником (QI) та не діють від свого власного рахунку, і нададуть заяву про утримання податку, яка вимагається відповідно Кодексу IRS.

 

Таким чином, заповнення Форм W-8 є дуже важливим моментом, оскільки від них залежить ставка податку до ваших доходів з США. Яку з форм обрати – це питання індивідуальне. З питань заповнення форми W-8BEN – рекомендуємо проконсультуватися з фахівцем, який проаналізує ситуацію саме на вашу кейсу і допоможе правильно заповнити/подати всі необхідні документи.

 

ВАЖЛИВО!

Невірно заповнена форма W-8BEN, в подальшому може призвести до штрафів та інших юридичних наслідків

 

Консультація з форми W8BEN

 

Команда Finevolution з радістю допоможе і проконсультує з питань заповнення та подання форм W-8, W-8BEN, W-8ECI, W-8ECI, W-8EXP, W-8IMY, а також з питань реєстрації компанії в США і відкриття банківського рахунку.

Безподаткова ліквідація КІК

DIC для IT сектору

Дякуємо ;)! Ваш лист надіслано.
Ми надамо відповідь найближчим часом
astronaut astronaut's hand