fop_5_gruppa-thumbnail

ФОП для IT. Що це за 5 група?

Новинки від ВР для українського IT сектору
Податки, ФОП

 

Минулого тижня був зареєстрований шокуючий законопроект № 10094 від 26.02.2019 р. під назвою “Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо розвитку креативних індустрій в Україні).

 

Згідно цього проекту Закону пропонується створення окремої, п’ятої, групи платників єдиного податку саме для підприємців, які працюють в ІТ-індустрії.

 

5 група для ФОП, що воно таке?

 

Основними критеріями, за якими будуть перебувати айтішники на 5-й групі стануть:

 

  1. Ставка єдиного податку, починаючи з 2020 року поступово буде збільшуватись з 5% до 10% від отриманого доходу;
  2. Подвійна ставка ЄСВ “за себе”;
  3. Максимальний обсяг доходу за календарний рік не може перевищувати 7,5 млн. грн.;
  4. На 5-й групі можуть бути лише підприємці без найманих працівників.

Потрібно ніби й радіти тому, що сфера ІТ доросла до такого рівня, що їм виділяють окрему групу ЄП, як це було з сільгоспвиробниками. Але в той же час не радують перспективи щодо зростання відрахувань в бюджет. Адже підприємцям з незначним рівнем доходу сплачувати до 10% єдиного податку та не 22% ЄСВ, а 44% – це справжній податковий тягар. І все тому, що вони вирішили надавати послуги в ІТ-секторі. Тим більше, що саме цей напрямок приносить державі значне поповнення казни.

 В той же час уряд вбачає позитивні зміни в разі прийняття такого Закону, а саме:

 

  • ФОПи-ІТ-шники залишаться на єдиному податку. Адже донедавна могли й взагалі змусити переходити на загальну систему оподаткування та сплачувати значно більші суми податків, прийнявши нашумівший Закон про суб’єктів підприємницької діяльності;

 

Нагадаємо, що в останньому говорилось про те, що більшість ФОПів, які працюють в ІТ, підпадають під категорію “найманих працівників”

 

  • підприємці отримають захист від контролюючих органів щодо неправомірного переходу на єдиний податок. Адже не секрет, що для мінімізації податків часто використовується оформлення ФОПів 3-ї групи ЄП. Якщо ж буде п’ята група, то податків для айтишників буде більш, ніж достатньо;
  • і головне: поповнення державної скарбниці за рахунок щорічного збільшення податкового навантаження. Можливість стати конкурентоспроможною країною з величезним потенціалом в ІТ-індустрії.

 

Ось такі от справи. Подивимося, що буде далі і на скільки новий закон зрушиться з нульової точки.

 

Якщо у вас залишились питання за темою, чи потрібна консультація – звертайтесь.

Хай щастить!

 

ФОП 2019. По-українськи

Оподаткування ПДВ в IT бізнесі

Дякуємо ;)! Ваш лист надіслано.
Ми надамо відповідь найближчим часом
astronaut astronaut's hand