ficha-strahuvannya-vidpovidalnosti-it-kompaniyi-thumbnail

Фіча – Страхування відповідальності IT-компанії

Страхування відповідальності IT-компанії
IT, Страхування

 

Все більш актуальним стає питання страхування відповідальності IT-компаній

 

На кожен 3 кейс з’являється запит на консультацію з питань страхування відповідальності. І мабуть прийшов час розібратися, що це за звір такий і кому він дійсно потрібен:

 

У своїй повсякденній роботі будь-якої IT-розробник стикається зі збоями, програмними помилками, багами і просто недобросовісними співробітниками. Насправді, навіть найдосвідченіші фахівці не можуть гарантувати 100% безперебійної роботи вашого ПЗ. Саме для таких випадків, IT-компаніям бажано мати страхування відповідальності.

 

Клієнтський кейс:

 

Компанія А надавала за договором послуги компанії Б, в які входила розробка кастомізованого ПЗ для ринку e-commerce. У договорі ретельно були прописані всі нюанси, в тому числі і можливі збої, баги й інше. Але через деякий час, компанія-замовник виявила якусь помилку з коректності роботи системи і через яку зазнала деякі фінансові втрати. Компанія Б негайно звернулася до компанії А за відшкодуванням фінансових втрат, які вона понесла через помилки в програмному забезпеченні, розробленому компанією А.

 

Компанія А протягом декількох місяців вела судову справу з компанією Б, але в підсумку їй довелося відшкодувати фінансовий збиток, заподіяний компанії Б, через неякісно розробленний нею софт. Ось так. Швидше за все, у компанії А було б все більш гладко, якби СЕО та СОО знали про можливість страхування відповідальності.

 

Ми вирішили коротко розповісти про те, на що треба звернути особливу увагу при оформленні страхування.

Існує 3 види страхування різної відповідальності, але в цій статті ми розповімо про найоптимальніший варіант для IT-бізнесу

Найбільш поширені варіанти від 1 до 5 млн $ потрібного покриття. Подібну страховку можна оформити як на українську компанію (зі страхуванням в гривні в українській страховій компанії), так і на європейську компанію (в валюті, в міжнародній компанії). В тому числі, якщо мова йде про страхування на європейську компанію то в договорах можна прописати і нюанси по групі ФОПів в Україні, які фактично цю роботу виконують.

 

Вартість подібної страховки залежить від ряду факторів:

  1. Який конкретний продукт або послуга надається
  2. Від суми покриття (1,5, 10 млн)
  3. Від вимог замовника, яку відповідальність потрібно страхувати
  4. Від обігу компанії за останній рік
  5. Території покриття, може бути весь світ, за винятком США і Канади або з включенням США і Канади (це буде дорожче )

Вартість такої страховки, за попередніми оцінками може варіюватися від декількох тисяч в рік. Деякі компанії надають можливість розбити платежі на поквартальні, що істотно зменшує фінансове навантаження для підприємців.

 

В основному, при оформленні страхування відповідальності, страхові компанії не пред’являють якихось особливих вимог до IT-компаній. Навіть аудит немає необхідності проходити 🙂

Наша компанія надає комплексний супровідний пакет зі страхування відповідальності IT компаній, а також, консультації з фінансово-правових питань.

 

Якщо у вас залишилися додаткові питання – пишіть нам на fin@finevolution.com.ua або через форму на сайті. Ми з радістю відповімо на ваші запитання;)

Хай щастить!

Новий Законопроект для IT-бізнесу

e-m Residency в Азербайджані

Дякуємо ;)! Ваш лист надіслано.
Ми надамо відповідь найближчим часом
astronaut astronaut's hand