estoniya-miscze-de-narodzhuyutsya-yedynorogy-thumbnail

Естонія. Місце де народжуються “єдинороги”

Естонія. Бізнес. Банки. Податки.
e-residency, Естонія, Податки

 

Реєструючи компанію за кордоном, варто більш детально вивчити ту чи іншу юрисдикцію, а також її переваги для створення саме Вашого бізнесу. Останні роки прогресивні підприємці в ІТ сфері та інших галузях орієнтуються на країни ЄС, ніж на СНД. І це не дивно, оскільки правові умови для ведення господарської діяльності більш сприятливі, а самі держави не здійснюють агресивного впливу відносно підприємців. В цьому розрізі пропонуємо Вам більш детально ознайомитися з Естонією як країною для реєстрації компанії.

 

Переваги Естонії для бізнесу

 

  • спрощена юридична система в сфері малого та середнього бізнесу;
  • добре налагоджена електронна система комунікації державних органів з суб’єктами підприємницької діяльності (управляти естонською компанією можна дистанційно);
  • сприятлива та стабільна податкова система, що діє вже багато років (немає ризиків виникнення прецедентних випадків, оскільки система перевірена роками);
  • спрощена система звітності для звільнених від податків;
  • стабільний грошовий курс та найкращі в світі Інтернет-банки;
  • по розвитку ІТ технологій є передовою країною в світі на одному рівні з Сінгапуром.

 

Після таких плюсів важко не погодитися, що саме в цій державі Ваші бізнес-справи будуть іти якнайкраще 🙂

Податкові особливості Естонії

Особливість податкової системи Естонії полягає в тому, що корпоративний податок (податок на прибуток підприємств) не застосовується, а точніше становить 0% (підлягає оподаткуванню в такому розмірі тільки нерозподілений прибуток у випадку реінвестування з метою мотивації підприємців розвивати свій бізнес).

 

Нюансом є виникнення податкових зобов’язань у деяких випадках, головним із яких є виплата дивідендів. У такому випадку загальна ставка податку становить 20%. Чудовий плюс для компаній, що дає змогу відкладати сплату податку та постійно стимулювати розвиток підприємства. Окрім того у Вас є можливість обрати знижену ставку при виплаті дивідендів у розмірі 14%. Таке нововведення діє з 2019 року і передбачає дану податкову пільгу для так званих «регулярно виплачуваних дивідендів». Проте при застосуванні зниженої ставки у фізичної особи, якій такі дивіденди виплачуються, виникає обов’язок по сплаті податку на репатріацію. Його стандартна ставка становить 7%, а на підставі договору про уникнення подвійного оподаткування, для резидентів України дорівнює 5%.

 

Приємним виключенням є те, що при виплаті дивідендів юридичній особі податок на репатріацію не застосовується. Також суб’єкти підприємництва, які здійснюють відповідні види діяльності, підлягають обов’язку по сплаті ПДВ, що становить в Естонії 20%, за загальним правилом, та 9% у пільгових випадках.

Програма e-Residency Естонії

В 2014 році Естонія запустила програму е-резиденства, що передбачає доступ до надання електронних послуг в Естонії для іноземців, які виявили ініціативу заснувати там компанію. Ваш помічник Finevolution всього за півтора місяця допоможе Вам набути статус е-резидента та відкрити бізнес дистанційно. Ми підготуємо всі необхідні документи та проконсультуємо з будь-яких фінансово-правових питань, щоб якісно та швидко запустити Ваше підприємство.

 

Окрім того є можливість зареєструвати компанію за довіреністю, що значно скоротить термін такої реєстрації (10-12 р.д.), оскільки отримання ID-карти е-резидента затягує процес на досить тривалий термін. У такому випадку все, що від Вас потрібно – нотаріальна довіреність та копії паспортів.

VAT для бізнесу в Естонії

Окремим етапом запуску Вашого бізнесу є отримання так званого VAT-номеру (номер платника ПДВ). Його також можна зареєструвати двома способами. Перший здійснюється дистанційно на сайті e-residency та займає приблизно 1-2 тижні. Другий передбачає надання довіреності на право реєстрації ПДВ номера, з якою наші спеціалісти звертаються до Податкового департаменту, при цьому термін отримання становить приблизно тиждень. Знову ж таки вибір варіанту залежить від терміновості запуску діяльності компанії. Варто пам’ятати, що рішення про видачу VAT-номеру приймає податковий інспектор, тому жорсткі терміни гарантуватися не можуть. Проте наші юристи зроблять все від них залежне.

Нюанси відкриття бізнесу в Естонії

Важливим моментом при виборі юрисдикції Естонії є те, що Ви не зможете відкрити в цій країні банківський рахунок, оскільки їх масове закриття почало відбуватися з 2017 року. Причиною стало введення більш суворих вимог регулятора в Європі. Тенденція останніх років показує, що уряди більшості країн вводять правила для запобігання відмиванню доходів. І в цьому випадку під загрозою великих штрафів «поганими поліцейськими» виступають саме банки та інші фінансові установи.

 

Процес відкриття рахунку супроводжує ряд вимог, що ставляться до компанії, а саме розкриття повної структури бізнесу, чи має власник компанії резидентський бізнес тощо. Проходити комплаєнс в Естонії станом на сьогодні немає сенсу, оскільки Ви просто витратите свій час, а бажаного результату не досягнете. Майте на увазі, що навіть е-резединтам з відкритими компаніями в Естонії, місцевими контактними особами та адресами банківські рахунки закрили.

Альтернатива Є!

Finevolution може Вам запропонувати:

  1. Перший передбачає відкриття рахунку в іншій юрисдикції. Наприклад, у Швейцарії це займе близько 2 місяці, а ідентифікацію бенефіціара можна здійснити в онлайн режимі. Нюансом є те, що банк вимагає підтвердження сабстенсу (економічної присутності) в країні реєстрації. Також ми пропонуємо відкриття рахунку в Польщі (більш детально з цим Ви можете ознайомитися в попередній публікації).
  2. Другим варіантом для вирішення даного питання є відкриття корпоративного рахунку в платіжних системах. На сьогоднішній день їх є велика кількість з різними умовами для співпраці. Спеціалісти Finevolution оберуть найбільш оптимальну для Вас систему та супроводять реєстрацію рахунку.

 

Підсумовуючи, варто зазначити, що описана юрисдикція є дуже сприятливою для ведення бізнесу або ж його релокації. Звичайно, у кожному випадку є свої нюанси, саме тому звертайся до Finevolution, ми допоможемо зважити всі за та проти.

 

Також пропонуємо ознайомитись з інтерв’ю СЕО Наталії Гайкалової, щодо відкриття іноземних компаній.

Як розпочати бізнес в Польщі в 2021 році

Румунія. Несподіване рішення актуальних задач

Дякуємо ;)! Ваш лист надіслано.
Ми надамо відповідь найближчим часом
astronaut astronaut's hand