e-m-residency-thumbnail

e-m Residency в Азербайджані

Що пропонує Азербайджан?
e-residency, IT, Азербайджан, Реєстрація компанії

 

Електронне резидентство: Volume # 2

 

Напевно, залишилося дуже мало людей, які не чули про Естонський e-Residency. Заснована програма електронного резидентства в 2014 році дозволяє нерезидентам Естонії (громадянам інших країн) мати повноцінний доступ до реєстрації компанії, банківських послуг, нотаріальних послуг та навіть сплати податків онлайн. Так щоб коротко, дозволяє всім підприємцям з усього світу стати мобільними і не залежними від місця проживання.

 

Здавалося б, уже нічим не здивуєш європейських людей. Не тут то було. З кінця минулого року, з’явився новий претендент на звання «найбільш відкритої країни для бізнесу». Як ви думаєте, хто? Швидше за все Ви не вгадали … це ні Польща, а ні Німеччина і навіть не Швейцарія.

Азербайджан e-m Residency

 

Так, для тих, хто не в курсі – це такий собі нежданчик. Саме Азербайджан – друга країна, яка впровадила не тільки e-Residency, а навіть m-Residency!

Ось це діджіталізація, подумали Ви. Просте електронне громадянство вже не в моді, давайте нову еру мобільного резидентства.

 

Трохи камбека в 2018. 24 жовтня 2018 року в Баку пройшла друга міжнародна конференція «Digital Trade Hub of Azerbaijan», де офіційно представили впровадження електронного та мобільного резидентства. Такий крок цілком може зробити з Азербайджану супер-потужний і розвинений торгівельний вузол, адже саме такі нововведення збільшують привабливість країни для бізнесу. А це означає – покращення інвестиційного клімату та збільшення кількості підприємців з усього світу, що будуть стояти в черзі за резидентством. Все це наділяє світлою надією.

У чому різниця e-Residency і m-Residency

 • Як відомо, в розробці e-m Residency була використана схожа технологія на Mobiil-ID Естонії, але називається вона «Asan İmza». На сьогоднішній день ця технологія дає можливість використовувати більш ніж 600 електронних послуг в Азербайджані, а також в перспективі допоможе проходити всі національні процедури експорту та імпорту.
  По-суті, різниця між e- m- Residency в перевагах для самого користувача.

З варіантом e- все звично і зрозуміло, відправляємо документи, отримуємо digital id-card, ініціалізуємо і використовуємо у своїх бізнес-цілях.

 

 • На рахунок m-Residency усе майже ідентично, але новіше. Ми отримуємо діджиталізовану SIM-card Asan İmza з мобільною ідентифікацією і, не відвідуючи країни, у Вас з’являється можливість реєструвати компанію онлайн, здійснювати в онлайн-режимі податкові та митні транзакції, користуватися електронними та мобільними банківськими послугами, підписувати контракти в онлайн-режимі і багато іншого.

 

Що в першому, що в другому варіанті лише 6 кроків, до отримання m-e Residency:

 

 1. Підготуйте всі документи
 2. Подайте заявку через онлайн-форму чи компанію-представника
 3. Оберіть пакет послуг
 4. Сплатіть реєстраційний збір
 5. Протягом місяця очікуйте підтвердження
 6. Отримайте свою ID-card 
 1. Підготуйте всі документи
 2. Подайте заявку через онлайн-форму чи компанію-представника
 3. Оберіть пакет послуг
 4. Сплатіть реєстраційний збір
 5. Протягом місяця очікуйте підтвердження
 6. Оберіть свою SIM- Asan İmza з мобільним сертифікатом, в найближчому пункті обслуговування або через вашого представника

Питання до m-Residency

Такі SIM-cards можна отримати від усіх 3 операторів Азербайджану: Азерсель, Баксель, Азерфон.

Але ніде немає інформації, як ці сімки будуть функціонувати на території інших країн, адже роумінг ніхто ще не відміняв, або доведеться мати додатковий телефон, тільки для SIM- Asan İmza?
Але швидше за все, m-Residency залишиться поки доступним тільки для громадян Азербайджану і плавно замінить всі паперові посвідчення і підписи.

Як і де отримати e-Residency Азербайджану

Починаючи з жовтня 2018 року, отримати електронне резидентство можна у всіх дипломатичних представництвах Азербайджану по всьому світу.

 

Якщо вам потрібна консультація,  з приводу оформлення e-m Residency в Азербайджані чи з питань відкриття компанії – пишіть. 😉 

Хай щастить!

Фіча - Страхування відповідальності IT-компанії

TFZ - відкриваємо бізнес в Грузії

Дякуємо ;)! Ваш лист надіслано.
Ми надамо відповідь найближчим часом
astronaut astronaut's hand