digital-nomad-visa-thumbnail

Digital nomad віза. Огляд

Віза для цифрових кочівників. Огляд
Digital nomad, IT, Вид на проживання, Німеччина, Хорватія

 

На початок пандемії COVID-19 припав бум віз типу digital nomad — для про цифрових кочівників, тобто співробітників IT-компаній, які вважають за краще працювати віддалено з різних куточків світу. За час пандемії ми всі навчилися працювати в такому режимі, як ніколи, добре зберігаючи при цьому ефективність. 2022 року попит на цей тип віз зріс ще більше від початку російського вторгнення в Україну. Розберімося, що дає віза для цифрових кочівників, до яких країн можна з нею потрапити, і як її оформити.

 

Переваги та недоліки digital nomad

 

Віза для цифрових кочівників дозволяє своєму власнику тривалий час перебувати в іншій країні, не витрачаючи при цьому час на бюрократію, пов’язану з процесом отримання ВНЖ, постійного житла та пошуку роботи в країні перебування — оформляти її значно легше, ніж робочу візу або стандартний дозвіл на проживання. .

 

Переваги digital nomad:

  • Можливість поєднувати подорожі та роботу, зберігаючи стабільний дохід.
  • Більшість країн, які видають такі візи мають розвинену цифрову інфраструктуру, яка потрібна віддаленим співробітникам.
  • В умовах дотепер незавершеної пандемії коронавірусу більшість країн мають суворі, але працюючі правила для туристів, що прибувають, для протидії поширенню вірусу.
  • Вже вищезгадана простота оформлення.

 

Але, як і все добре, цей тип візи також має свої недоліки:

  • Найчастіше з цією візою не можна працювати у місцевій компанії.
  • Передбачається, що ви збираєтеся жити в одній країні щонайменше півроку-рік або до закінчення дії вашої візи, отже, ви не можете до цього моменту оформити аналогічну візу в іншій країні.
  • Поки що немає чітко прописаного механізму, як продовжити візу цифрового кочівника.
  • Оподаткування для приїжджих фрилансерів у багатьох країнах може виявитися дуже невигідним порівняно з їхньою рідною податковою юрисдикцією.
  • Віза цифрового кочівника, як правило, коштує недешево.

У яких країнах є digital nomad?

На момент написання цієї статті у 2022 році віза digital nomad доступна або знаходиться в розробці в понад 40 країнах.

 

Доступна:

  1. Ангілья
  2. Антигуа і Барбуда
  3. Аргентина
  4. Багами
  5. Барбадос
  6. Бермуди
  7. Бразилія
  8. Німеччина
  9. Греція
  10. Домінікана
  11. Дубай (ОАЕ)
  12. Ісландія
  13. Кабо-Верде
  14. Кайманові острови
  15. Кіпр
  16. Кюрасао
  17. Латвія
  18. Маврикій
  19. Мальта
  20. Норвегія
  21. Панама
  22. Португалія
  23. Румунія
  24. Сейшели
  25. Сент-Люсія
  26. Таїланд
  27. Хорватія
  28. Естонія

 

Знаходиться у розробці:

  1. Беліз
  2. Угорщина (є альтернатива на кшталт ВНЖ — White Card)
  3. Гренада
  4. Іспанія
  5. Колумбія
  6. Коста-Рика
  7. Монтсеррат
  8. Північна Македонія
  9. Сербія
  10. Тайвань
  11. Чорногорія
  12. Південна Корея

 

Як бачите, вибір у вас просто величезний. Розглянемо умови оформлення діджитал номаду візи.

Умови отримання візи кочівника

Умови оформлення можуть різнитися між країнами, але й загальні вимоги. Насамперед у кочівника має бути стабільна віддалена робота, тому що віза не дає можливості влаштуватися до місцевої компанії — для цього потрібно повноцінно релокуватися, з чим ми також можемо допомогти 😉

 

Крім того, віддалений співробітник повинен мати певний рівень доходу, який дозволить спокійно жити у країні. Щоб підтвердити його, достатньо виписки з вашого банку або довідки з бухгалтерії вашої компанії.

 

Усі інші вимоги відрізняються у кожній країні: одні держави вимагають довідки про відсутність судимості, інші можуть вимагати медстрахування.

 

Щоб краще розуміти, які умови можуть пред’являти ті чи інші країни, погляньмо на два кейси — де легко отримати діджитал номад візу і де складно.

Кейси з Digital nomad visa у Європі

Digital nomad у Хорватії

 

Перший кандидат — Хорватія, одна з країн, де найлегше отримати візу цифрового кочівника за програмою Privremeni Boravak u Svrhu Boravka Digitalnih Nomada. З цією хорватською візою ви можете виїжджати з країни на місяць без перешкод. Усі охочі, які відповідають вимогам, можуть одержати візу на рік. При цьому можна не сплачувати податки. Коштує хорватська віза для цифрових кочівників $87-$150. Подати документи на участь у програмі digital nomad ви можете в консульстві Хорватії або онлайн. Для цього вам знадобляться:

 

  • анкета;
  • закордонний паспорт;
  • довідка на підтвердження медичної страховки;
  • довідка про відсутність судимості;
  • наявність постійного доходу від $2700 на місяць або банківський рахунок на щонайменше $32000, що підтверджується випискою з рахунку або довідкою з вашої роботи;
  • адреса проживання у Хорватії (підійде навіть адреса готелю, де ви зупинилися);
  • підтвердження мети вашого перебування в Хорватії — документи на реєстрацію вашої компанії, контракт на надання послуг хорватському клієнту тощо.

 

Після схвалення вашої участі у програмі ви можете подавати заявку на візу цифрового кочівника. Знову ж таки, онлайн або в консульстві Хорватії.

 

То був кейс простого отримання візи. Тепер перейдемо до складнішого — Німеччина. 

 

Digital nomad у Німеччині

 

Програма Aufenthaltserlaubnis für selbständige Tätigkeit вважається однією з найскладніших для цифрових кочівників. По суті, вона надає дозвіл на проживання для фрилансерів та інших самозайнятих. Ви, мабуть, чули про уславлену німецьку бюрократію. Тут вам доведеться зіткнутися з нею у всій красі, і час розгляду вашої заявки може досягати 5-6 тижнів. Коштує така віза 100 євро та діє вона від 6 місяців до 3 років. Крім того, успіх вашої заявки буде залежати від того, наскільки ваші послуги можуть бути корисними для німецької економіки.

 

Для оформлення вам знадобляться:

 

  • біометричне фото 35×45 мм на світлому фоні;
  • заповнена форма Antrag auf Erteilung функцій Aufenthaltstitels;
  • стабільний прибуток, якого має вистачати на забезпечення життя в Німеччині та своєї родини, якщо така є;
  • прогноз ваших доходів;
  • медстрахування;
  • підтвердження наявності житла в Німеччині — оренди або власного;
  • виписка з рахунку у банку для підтвердження того, що ви дійсно орендуєте житло у Німеччині;
  • хороший пенсійний план, якщо вам понад 45 років.

 

Крім того, цифрові кочівники, що проживають в Німеччині, оподатковуються прибутковим податком, який може, залежно від вашого доходу, досягати 45%.

 

Виходячи з усього сказаного вище, вам варто дуже уважно ставитися до вибору країни для “кочування”. Ну, а ми завжди будемо раді допомогти розібратися в нюансах та інших видах релокейту. У нашій наступній статті ми розповімо докладніше про популярні напрямки для цифрових кочівників та особливості отримання візи в них, так що stay tuned 😉

 

Ми працюємо з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 19.00. Для отримання консультації надсилайте запит через форму нижче, або пишіть у Telegram/Viber чи Whatsapp.

Релокейт українців у США через програму United for Ukraine

Португалія Digital Nomad Віза

Дякуємо ;)! Ваш лист надіслано.
Ми надамо відповідь найближчим часом
astronaut astronaut's hand