cryptovalyutav_estonii-thumbnail

Криптовалюта в Естонії – отримуємо ліцензію

Криптовалюта в Естонії - отримуємо ліцензію
Естонія, Криптовалюта

 

Естонія одна з небагатьох країн, яка йде попереду планети всієї по розвитку технологій і по відношенню до ведення бізнесу. Ось і піднявши питання про криптовалюту, ми в черговий раз переконалися в тому, що вибір наших клієнтів, Естонії, як юрисдикції для широких можливостей цілком виправданий.

Нижче ми опишемо невеликий гайд, як підприємцю з України почати свій бізнес з використанням криптовалюты в дружній Естонії.

Як же отримати криптоліцензію в Республіці Естонія?

 

Першим кроком для компанії, яка планує проводити операції з криптовалютою в Естонії, необхідно подавати заявку на отримання ліцензії відповідно до прийнятого 28.01.2018 Закону про боротьбу з відмиванням грошей і фінансування тероризму.

 

На даний момент в Естонії діють 2 види ліцензій на діяльність з криптовалютою:

 

  • Діяльність, пов’язана з обміном криптовалюти.. Ліцензія дозволяє обмінювати фіатні грошові кошти на криптовалюти і навпаки.
  • Надання послуги віртуального гаманця. Це послуга, в якій постачальник послуги гаманця створює або утримує (має доступ) ключ від гаманця, але кошти належать користувачу, а не постачальника послуг.

Такі ліцензії видаються безстроково, а отримати їх можна в Естонському Бюро даних про відмивання коштів.

 

Власник вищезазначених ліцензій, автоматично отримує право надавати послуги з обміну, обороту, передачі та зберігання віртуальних цінностей, в тому числі і криптовалюти. Такі послуги підприємство може надавати своїм клієнтам з усього світу як безпосередньо в представництві своєї компанії, так і віддалено, використовуючи цифрові канали передачі інформації, грошових коштів і віртуальних цінностей.

Начебто все просто і зрозуміло?

Але а тепер розберемося більш детально, як отримати такі ліцензію на ведення криптобізнесу:

  1. Зареєструвати компанію в Естонії
  2. Замовити і надати Оригінал Свідоцтва про відсутність судимості для всіх учасників Компанії (акціонерів, членів ради директорів, контактної особи) та їх нотаріально завірені копії паспорта
  3. Надати CV основних осіб, опис бізнес діяльності та веб-сайт компанії
  4. Надати AML правила компанії і правила щодо протидії фінансуванню тероризму, розроблені відповідно до відповідного законодавства
  5. Призначити комплаєнс-офіцера і відповідального за накладення міжнародних фінансових санкцій. Це може бути одна особа, на яке також необхідно подати пакет документів
  6. Оплатити держмито в розмірі 345 євро
  7. Дочекатися рішення, яке буде винесено протягом 30 днів

От і все. Пройшовши всі перераховані вище етапи, швидше за все ваша компанія отримає криптоліцензію. Але, важливо завжди тримати руку на пульсі. Хоча Естонія і країна можливостей, тамтешня влада контролює все і всюди та любить вносить цікаві зміни в закони.

 

Якщо у вас залишилися питання або вам необхідна консультація з отримання криптоліцензії – напишіть нам, натиснувши на кнопку нижче.

 

 

Успіхів!

Команда Finevolution вітає з Новорічними святами!

ФОП чи ТОВ, ось в чому питання?

Дякуємо ;)! Ваш лист надіслано.
Ми надамо відповідь найближчим часом
astronaut astronaut's hand