Чому варто подавати КІК звітність навіть при скасуванні штрафів?
Активна фаза підготовки КІК звіту завершилась. Усі підприємці, хто до 1 травня 2024 року подали скорочений або повний звіт про КІК, наразі очікують підтвердження з боку податковою. Але що робити тим підприємцям, які вирішили або не подавати звітність, або подали виключно скорочений звіт? Наше завдання чітко окреслити:
- Чому тим, хто не подав, ще варто подати звітність або хоча б замислитись про це?
- Чому тим підприємцям, хто подав скорочений звіт до 1 травня, варто готувати повний КІК звіт до 31 грудня 2024?
Заклики бізнесу почули – обов’язкове подання звітності по КІК відклали до закінчення війни
Почнемо із законодавчої інформації.
9 травня 2024 ВРУ прийнято у другому читанні проєкт Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення здійснення зовнішньоекономічних операцій з експорту деяких товарів 06.11.2023 № 10168-2.
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! На момент публікації матеріалу 28.05.2024 даний Закон не підписано!
У другому читанні до цього законопроєкту було прийнято норму щодо незастосування штрафів за неподання звітів про КІК до кінця воєнного стану.
А саме, передбачено доповнити новим пунктом 72 підрозділ 10 розділу ХХ Податкового кодексу України (далі – ПКУ) про те, що, тимчасово, з 1 січня 2022 року та протягом дії воєнного стану в Україні, та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано:
- до платників податків не застосовуються штрафні санкції за порушення, передбачені абзацами першим-восьмим п. 120.7 ПКУ;
- до платника податків, його посадових осіб не застосовується адміністративна та кримінальна відповідальність за порушення, пов’язані із застосуванням норм статті 39-2 ПКУ;
Що все це значить – чи дійсно штрафні санкції для КІК скасовуються?
Фактично, так. До кінця дії військового стану та плюс шість місяців після його завершення штрафи по КІК не будуть нараховуватись.
Якщо я не готував КІК звітність у 2024, то можу про неї забути?
Гарне питання!
- По-перше, не виключаємо той факт, що усе мінливе і штрафи для КІК-ів можуть повернути. Потрібно бути готовим до усього.
- По-друге, ми всі сподіваємось, що військовий стан завершиться найближчим часом – нашою перемогою. З цього моменту у вас буде лише пів року (6 місяців) на підготовку усієї звітності за усі періоди (з 2022 року до календарного року завершення військового стану).
Фактично доведеться:
- підготувати в декілька разів більше фінансових звітів та інформації по кожному КІК
- зробити звітності в обмежений час, адже “через шість місяців після військового стану” може означати, що з першого дня після завершення цього терміну почнуть нараховуватися штрафні санкції (якщо в податкової не знайдеться звітності по вашому КІК)
- стикнутися з іншими “неприємностями”, тому що на нашу думку відстрочка штрафів на невизначений термін може легко призвести до суттєво збільшених сум відразу після закінчення військового стану.
А що робити тим КІК, які вчасно подали звітність до 1 травня 2024, чи потрібно доподавати повні звіти до 31 грудня 2024?
Ті КІК, які вчасно надіслали звітність до ДПС, – молодці! Ми всі розуміємо, що цей законопроєкт прийняли не до 1 травня 2024, як могли, а саме після завершення КІК-марафону, коли безліч підприємців добросовісно усе підготували.
Якщо ж ви вже подали скорочений звіт, то краще закрийте це питання та надішліть повну звітність до 31 грудня 2024. Фактично ДПС вже має інформації про ваш КІК і вірогідність того, що вона поцікавиться вашим повним звітом у 2025 році – дуже й дуже висока.
Наша команда буде слідкувати за будь-якими змінами. Ми своєчасно інформуємо наших клієнтів та партнерів і намагаємось мінімізувати будь-які ризики нарахування штрафних санкцій. Якщо вам потрібна консультація з питань податкового структурування бізнесу, підготовки та подання КІК-звітності – надсилайте запит через форму нижче, або пишіть у Telegram/Viber, WhatsApp. Ми працюємо з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 19.00.