chomu-varto-podavaty-kik-zvitnist-navit-pry-vidmini-shtrafiv-thumbnail

Чому варто подавати КІК звітність навіть при скасуванні штрафів?

Чи варто варто готувати повний КІК звіт до 31 грудня 2024? 
КІК

 

Активна фаза підготовки КІК звіту завершилась. Усі підприємці, хто до 1 травня 2024 року подали скорочений або повний звіт про КІК, наразі очікують підтвердження з боку податковою. Але що робити тим підприємцям, які вирішили або не подавати звітність, або подали виключно скорочений звіт? Наше завдання чітко окреслити: 

  • Чому тим, хто не подав, ще варто подати звітність або хоча б замислитись про це?
  • Чому тим підприємцям, хто подав скорочений звіт до 1 травня, варто готувати повний КІК звіт до 31 грудня 2024? 

 

Заклики бізнесу почули – обов’язкове подання звітності по КІК відклали до закінчення війни

 

Почнемо із законодавчої інформації. 

 

9 травня 2024 ВРУ прийнято у другому читанні проєкт Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення здійснення зовнішньоекономічних операцій з експорту деяких товарів 06.11.2023 № 10168-2. 

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! На момент публікації матеріалу 28.05.2024 даний Закон не підписано!

У другому читанні до цього законопроєкту було прийнято норму щодо незастосування штрафів за неподання звітів про КІК  до кінця воєнного стану.  

 

А саме, передбачено доповнити новим пунктом 72 підрозділ 10 розділу ХХ Податкового кодексу України (далі – ПКУ) про те, що, тимчасово, з 1 січня 2022 року та протягом дії воєнного стану в Україні, та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано: 

  • до платників податків не застосовуються штрафні санкції за порушення, передбачені абзацами першим-восьмим п. 120.7 ПКУ
  • до платника податків, його посадових осіб не застосовується адміністративна та кримінальна відповідальність за порушення, пов’язані із застосуванням норм статті 39-2 ПКУ

 

Що все це значить – чи дійсно штрафні санкції для КІК скасовуються?

 

Фактично, так. До кінця дії військового стану та плюс шість місяців після його завершення штрафи по КІК не будуть нараховуватись. 

Якщо я не готував КІК звітність у 2024, то можу про неї забути?

Гарне питання!

  • По-перше, не виключаємо той факт, що усе мінливе і штрафи для КІК-ів можуть повернути. Потрібно бути готовим до усього. 
  • По-друге, ми всі сподіваємось, що військовий стан завершиться найближчим часом – нашою перемогою. З цього моменту у вас буде лише пів року (6 місяців) на підготовку усієї звітності за усі періоди (з 2022 року до календарного року завершення військового стану). 

 

Фактично доведеться:

  • підготувати в декілька разів більше фінансових звітів та інформації по кожному КІК 
  • зробити звітності в обмежений час, адже “через шість місяців після військового стану” може означати, що з першого дня після завершення цього терміну почнуть нараховуватися штрафні санкції (якщо в податкової не знайдеться звітності по вашому КІК)
  • стикнутися з іншими “неприємностями”, тому що на нашу думку відстрочка штрафів на невизначений термін може легко призвести до суттєво збільшених сум відразу після закінчення військового стану. 

А що робити тим КІК, які вчасно подали звітність до 1 травня 2024, чи потрібно доподавати повні звіти до 31 грудня 2024?

Ті КІК, які вчасно надіслали звітність до ДПС, – молодці! Ми всі розуміємо, що цей законопроєкт прийняли не до 1 травня 2024, як могли, а саме після завершення КІК-марафону, коли безліч підприємців добросовісно усе підготували. 

 

Якщо ж ви вже подали скорочений звіт, то краще закрийте це питання та надішліть повну звітність до 31 грудня 2024. Фактично ДПС вже має інформації про ваш КІК і вірогідність того, що вона поцікавиться вашим повним звітом у 2025 році – дуже й дуже висока. 

 

Наша команда буде слідкувати за будь-якими змінами. Ми своєчасно інформуємо наших клієнтів та партнерів і намагаємось мінімізувати будь-які ризики нарахування штрафних санкцій. Якщо вам потрібна консультація з питань податкового структурування бізнесу, підготовки та подання КІК-звітності – надсилайте запит через форму нижче, або пишіть у Telegram/Viber, WhatsApp. Ми працюємо з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 19.00.

Податки ФОП у 2024. Що зміниться?

Обов'язковий звіт для компаній в США BOI та корпоративна прозорість FinCEN

Дякуємо ;)! Ваш лист надіслано.
Ми надамо відповідь найближчим часом
astronaut astronaut's hand