biznes-immigracziya-v-slovachchynu-thumbnail

Бізнес-імміграція в Словаччину

Бізнес. Податки. Резидентство.
Бізнес в ЄС, Відкриття банківського рахунку, Податки, Реєстрація компанії, Словаччина

 

В сучасних умовах більшість підприємців реєструють або масштабують свій бізнес за кордоном. В першу чергу, така тенденція мотивується сприятливими податковими системами, помірним регулюванням з боку держав, орієнтацією на європейських клієнтів. При цьому коли з організацією компанії зазвичай проблем немає, то з отриманням права законно жити в іноземній країні завжди виникають труднощі і перепони. У випадку, якщо Вас цікавить імміграція та отримання резидентства ЄС, пропонуємо розглянути Словаччину.

 

Переваги Словаччини для імміграції 

 

Це чудова країна з стабільною економікою, що посилюється завдяки національній валюті євро. Окрім того має конкурентоспроможну податкову систему та велику кількість професійно підготовлених кадрів. Особливо підкупає місце розміщення Словаччини з її безпосереднім доступом до багатьох країн Європи. Саме тому варто більш детально вивчити наявні можливості переїзду:

 

  • По-перше, в державі діє Закон «Про проживання іноземців», який регулює правовий статус іноземця, а також законні підстави його перебування на території Словаччини, визначає умови отримання посвідки. При чому це не просто декларативні норми, які де-факто не виконуються, а труднощі з отриманням права на проживання виникають як у більшості країнах ЄС. У випадку з Словаччиною процес отримання так званого «ВНЖ» чіткий, зрозумілий, повністю відповідає написаному в законі. Таким чином, у вас є стовідсоткова гарантія не отримати відмову.
  • По-друге, переїзд до Словаччини ще називають «бізнес-імміграцією». Це пов’язано з умовами, які ставляться до бажаючих здійснити релокацію. Даний варіант чудово підійде для фрілансерів, ІТ-спеціалістів, власників великого бізнесу. Розглянемо більш детально вимоги:

– на рахунку Вашого бізнесу повинні бути кошти у сумі 22000 євро для ТОВ (SRO), 4400 для ІП;

– на Вашому особистому рахунку повинно бути 2650 євро;

– повний список необхідних документів.

 

У випадку суворого дотримання всіх умов – на Вас чекає успіх в бізнес-імміграції! 🙂

 

Відразу Вас попереджаємо, продовження дії посвідки відбувається щороку!

А для цього необхідно показувати чистий річний прибуток (13000 євро для ТОВ (SRO), 4400 євро для ІП) та перебувати на території Словаччини не менше 183 дні. Місцеве законодавство прописує ряд «правил гри», який необхідно дотримуватися, щоб не втратити можливості законно жити на території держави. Окрім цього необхідно орендувати, або купити житло в Словаччині, власне відкрити бізнес, підготовити та подати документи, пройти медогляд, отримати страховку, а вже тоді посвідку. Нерухомість потрібна під час реєстрації компанії для зазначення юридичної адреси.

 

За умови належного виконання вказаних моментів, в подальшому можна отримати право постійного місце проживання, а через десять років – словацьке громадянство. При цьому Словаччина не зобов’язує відмовлятися від українського!

Податкова система Словаччини

Якщо процедура та вимоги бізнес-імміграції Вам імпонують, розглянемо більш детально податкову систему. Зокрема:

 

  • для компаній передбачений корпоративний податок (податок на дохід юридичних осіб) у розмірі 21%, а також можливість застосувати його знижену ставку 15%, якщо річний об’єм продажів не перевищує 100000 євро.
  • З 2017 року діє податок на дивіденди в розмірі 7% (при розподілі прибутку компанії). Приємним нюансом є відсутність оподаткування при розподілені дивідендів іноземним громадянам, тому рекомендуємо подумати над партнерством з іншими країнами.
  • Ставка податку для фізичний осіб є прогресуючою і коливається від 25% до 19%. При цьому кожна само зайнята особа має можливість вирахувати 20000 в якості фіксованої плати за понесені розходи без додаткових доказів.
  • Суб’єкти певних видів господарської діяльності зобов’язані сплачувати НДС за стандартною ставкою 20%, або за пільговою – 10% (при імпорті товарів в ЄС податок сплачується на митниці). Є деякі нюанси стосовно адміністрування НДС в Словаччині, зокрема щодо затримання повернення податкових кредитів, а також часте проведення перевірок.

Реєстрація бізнесу в Словаччині

В Словаччині ви можете легко організувати як ТОВ (SRO), так і ІП. Проте свої мінуси і плюси є в обох варіантах. Наприклад, приватний підприємець повинен сплачувати медичну страхунвання, а по відношенню до ризиків своєї діяльності – відповідати всім власним майном. Проте сума коштів на рахунку, необхідна для отримання посвідки, як і чистий прибуток при її продовженні для власника ТОВ (SRO) значно вищий.

 

Реєстрація компанії здійснюється швидко (близько місяця), за нотаріальною довіреністю.

 

Наступний крок – відкриття банківського рахунку, що також не складе жодних труднощів. По-перше, бо ви резидент країни, по-друге, бо процедура комплаєнсу не містить жорстких вимог. Залишилося отримати ПДВ номер та повноцінно запустити бізнес.

 

З однієї сторони, зважте всі за та проти, тому що процедура передбачає немалі капіталовкладення. З іншої сторони, Ви не просто набудете статус резидента Словаччини, а й доступ до всього європейського простору.

 

Проконсультувати з питаннь реалізації бізнесу за кордоном завжди раді спеціалісти Finevolution.

Що таке Stripe?

Дія.City. Правила гри змінюються

Дякуємо ;)! Ваш лист надіслано.
Ми надамо відповідь найближчим часом
astronaut astronaut's hand